Kablosuz internetin kabloludan hızlı olması

krsdhan

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Ekonometri-Öğrenci
Başlıkta belirttim. Çok komik bir olay. 50Mbps internet var. Masaüstü modeme kabloludan bağlı. Hız değerleri 24-32 Mbps arası. Fakat cep telefonumdan hız testi yaptığımda 44-48 Mbps arası hız alıyorum. Nedeni ne olabilir. NOT: PC'de arkada planda veri akışına neden olan herhangi bir program açık değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığın ethernet kablosu eski olabilir, tam hızı desteklemiyordur. Sosyal'da CAT farkları ile ilgili bir konu vardı bir oku istersen, ethernet kabloları arasında çok farklar var.

Telefonun da özellikle 802.11n veya ac desteği varsa özellikle daha hızlı olur. :)

Kullandığın ethernet kablosu eski olabilir, tam hızı desteklemiyordur. Sosyal'da CAT farkları ile ilgili bir konu vardı bir oku istersen, ethernet kabloları arasında çok farklar var.

Telefonun da özellikle 802.11n veya ac desteği varsa özellikle daha hızlı olur. :)

Dediğiniz aklıma geldi. Fakat eski evde 100 Mbps hızda aynı ethernet kablosu ile indirme yaptım ve tam verim aldım. Fakat evi taşıyınca kabloda deformasyon oldu ezik vs. mevcut. Bunlar acaba bir etken olabilir mi ?

Dediğiniz aklıma geldi. Fakat eski evde 100 Mbps hızda aynı ethernet kablosu ile indirme yaptım ve tam verim aldım. Fakat evi taşıyınca kabloda deformasyon oldu ezik vs. mevcut. Bunlar acaba bir etken olabilir mi ?

Tabi ki. Yeni, hasarsız kablo kullanın ve farkı görün.

Tabi ki. Yeni, hasarsız kablo kullanın ve farkı görün.

Öneriniz üstüne gittim Cat6 kablo aldım. Aldığım hız değerleri arasında bi fark yok. Yine wi-fi kullandığım cihazlardan 46-50 Mbps arası hız alırken , kabloludan 20-36 Mbps alıyorum. Valla çok ilginç :hasta:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı