Kablosuz internetin telefonda yavaş olması

endless060

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben Superonline olan internet hizmetimi TürkNet'e geçirdim ve Superonline'nın modemini iade ettim. Şu an TürkNet kullanmaktayım ve modemim önceden kalan TP-Link W8960N. Xperia Z5 cihazım interneti full çekmesine rağmen sosyal medyada falan videoları, fotoğrafları yükleyemiyor. Hız testine geç başlıyor, bazen hata veriyor. Teste başladığında hız normal çıkıyor. Evde sadece benim cihazda sorun var. Belki düzelir diye telefonu sıfırladım daha kötü oldu. Sorun nedir? İlginiz için şimdiden teşekkürler. Not: Superonline'da sıkıntı yoktu.

hmmm şimdi anladım bu telefon hep bağlantı problemleri yaşamıştır. Eskiden wifi ye bağlanılamıyordu. Şimdi sana bir kaç öneride bulunacağım işe yaramazsa garantisi varsa telefonu gönder.
  • Cihazınızı yeniden başlatın ve Wi-Fi bağlantısını kapatıp tekrar açın.

• Yönlendiriciyi yeniden başlatın. Yönlendiricinizin Wi-Fi onaylı olduğundan emin olun. Cihazınız Wi-Fionaylı; ancak yönlendirici onaylı değilse, cihazlarınız düzgün şekilde iletişim kuramayabilir.
  • Wi-Fi yönlendiricisinin kapsama alanı içinde olduğunuzu doğrulayın. Durum çubuğundaki Wi-Fisinyal gücünü
    ICN-SONY-STAT-SYS-WIFI-SIGNAL-4-low.png
    kontrol edin. Sinyal düşükse veya yoksa Wi-Fi genel alanına, yani Wi-Fi ağını sunan cihaza yaklaşın.

• Cihazınızın ve yönlendiricinizin en son yazılım sürümlerini kullandığından emin olun.
    • Cihaz:Cihazınız için yazılım güncellemelerini kontrol etmek üzere buraya tıklayın.

• Yönlendirici:Yönlendirici yazılımının nasıl güncelleneceğine dair talimatlar için yönlendirici üreticisiyle iletişime geçin.

• Bilgisayar kullanarak aşağıdaki yönlendirici ayarlarını kontrol edin. Ayarları nasıl değiştireceğinizden emin değilseniz yönlendiricinin kullanım kılavuzuna başvurun veya yönlendiricinizin üreticisiyle iletişime geçin.
    • Ağ modu/hızı : b , g veya n yerine otomatik veya karma modu seçin.

• SSID ve parola : Özel karakterler veya standart ASCII karakter setinde bulunmayan karakterler olmadığından emin olun.

• DHCP : Açık olduğundan emin olun. Wi-Fi bağlantınızı kullanarak İnternet'e erişmekte sorun yaşıyorsanız, statik IP adresi ayarlamayı da deneyebilirsiniz.

• MAC filtresi : Kapalı olduğundan emin olun. Cihazınızı da izin verilecek şekilde ayarlayın.

• Kanal : Tercihen 11 veya daha düşük başka bir kanal kullanmayı deneyin.

• Cihazınızın MAC adresini Wi-Fi yönlendiricisinin MAC filtreleme tablosuna ekleyin. Bazı yönlendiriciler MAC adresinizi ister.
    MAC adreslerinin yönlendiricinin MAC filtreleme tablosuna nasıl ekleneceğine dair talimatlar için yönlendiricinin kullanım kılavuzuna başvurun veya yönlendiricinizin üreticisiyle iletişime geçin.
    Cihazınızın MAC adresini kontrol etmek için

• Fabrika verilerine sıfırlama işlemi gerçekleştirin. Cihaz düzgün çalışmamaya başlarsa bazen en iyi çözüm budur, ancak bu işlemin, cihazınızın dahili belleğinde kayıtlı tüm kişisel bilgileri sileceğini unutmayın. Saklamak istediğiniz verileri mutlaka yedekleyin.

@endless060
Merhaba sevgili arkadaş, ben de aynı sorundan şikayetçiyim, evde farklı modellerde 4 telefon ve 2 laptop var ve yalnızca benim xperia z5 cihazımda bu sorun var. başka birisi youtube'dan 1080p video izlerken benim bağlantım instagramda fotoğrafı bile yüklemiyor, sorunun çözümünü buldun mu veya bana ne gibi önerilerde bulunabilirsin. sevgiler

Üzgünüm bulamadım. Yeni cihaz aldığım için araştırmayı bıraktım.
@endless060
Merhaba sevgili arkadaş, ben de aynı sorundan şikayetçiyim, evde farklı modellerde 4 telefon ve 2 laptop var ve yalnızca benim xperia z5 cihazımda bu sorun var. başka birisi youtube'dan 1080p video izlerken benim bağlantım instagramda fotoğrafı bile yüklemiyor, sorunun çözümünü buldun mu veya bana ne gibi önerilerde bulunabilirsin. sevgiler
Üzgünüm bulamadım. Yeni cihaz aldığım için araştırmayı bıraktım.

Geri
Yukarı