Kablosuz Klavye Yapmak

Makaleler
5
Yer
Dattebayo
Daha fazla  
Böyle bir video gördüm ve ilgimi çekti. Kablosuz oyuncu klavyeleri çok pahalı ve eğlenceli olacağı için bu tarz bir şey yapmak istiyorum. Gördüğüm kadarıyla kablosuz mekanik klavyeler bataryalı oluyor. Ben bataryalı ürün yerine pil kullanan ürünleri seviyorum.
Hali hazırda hem Logitech MK240 klavye, mekanik klavye ve kablolu membran klavye var.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PCB board çizmeyi biliyor musunuz? Ayrıca mekanik klavyenizin switchlerinin de çıkabiliyor olması gerek. Şu anda sizi en çok zorlayacak kısım PCB çizme ve yurtdışından getirme kısmı. Gerisi kolaylıkla halledilir çünkü sadece Bluetooth modülünü değiştiriyor. Kalan her şeyi ona göre uyduruyor.

@AidenPearce
Bu konular hakkında yeterli teknik bilgiye sahip değilim ama öğrenmek istiyorum.
Hangi PCB board almalıyım? Hem tuşları çıkan mekanik klavye var hem tuşları lehimli olan var. Lehimli olan ile yapamaz miyim? Lehimleri söküp tekrar taksam sorun olmaz sanırım.

@AidenPearce
Bu konular hakkında yeterli teknik bilgiye sahip değilim ama öğrenmek istiyorum.
Hangi PCB board almalıyım? Hem tuşları çıkan mekanik klavye var hem tuşları lehimli olan var. Lehimli olan ile yapamaz miyim? Lehimleri söküp tekrar taksam sorun olmaz sanırım.
Almanız değil, sıfırdan PCB board çizip, bu çizimi Çin'deki üreticilere göndermen gerek. Emin değilim ama videodan anladığım kadarı ile çizimi elindeki klavye kasasına ve tuşların denk geldiği yerlere dikkat ederek çizmiş. PCB board çizimi hakkında bilgim yok, bilgisi olan arkadaşlar daha detaylı bilgi verirse daha sağlıklı olur sizin için.

@AidenPearce
Elimde membran klavye var. Kablosuz membran klavye devresini çıkartıp kablolu membran klavye devresine takarsam uyum sağlar mı?
20211211_132119.jpg

Devre dediğim yer kahverengi olan kısım.

@AidenPearce
Elimde membran klavye var. Kablosuz membran klavye devresini çıkartıp kablolu membran klavye devresine takarsam uyum sağlar mı?
Eki Görüntüle 1267108
Devre dediğim yer kahverengi olan kısım.
Bu devre bluetooth devresi ise çalışır illa ki. Videodaki arkadaş da aynı şekilde yapıyor. Fakat switchlerin çalışması için ayrı bir devre çizmen gerek.

@AidenPearce
Bu kablolu klavye devresi. Anlatmak amaçlı attım.
Mekanik yerine membran klavyeyi kablosuz yapar mı?
Kablolu membran klavyede bluetooth modülüne bağlı bir parça olması gerekiyor. Kablosuz ve kablolu klavyelerin devrelerini karşılaştırıp öğrenebilirsiniz. Ama PCB board'da bu parça yoksa lehim ile vs. eklenebilir mi bilgim yok.

Geri
Yukarı