Kablosuz Modeme Nasıl Şifre Koyulur ?

Eker99

Hectopat
Daha fazla  
Kablosuz modem kullanıyorum şifresi olmadığından herkes girebiliyor nasıl şifre koyabilirim ? EDİMAX modem

1- Tarayıcınızı açın.

2-Bu siteye girin, daha sonra arama kutucuğuna modeminizin modelini yazın.

Router IP Address - Router Default IP Address, Router Default Username, Router Default Password

3-Yazdıktan sonra modeminizi sonuçlardan bulun, yan taraftaki Details kısmına basın.

4-Bir sayfa açılacak. Ctrl+F kombinasyonunu kullanın, "Default IP" yazın. 1 tane sonuç bulacaktır. Google Chrome'de turuncu şekilde gösteriliyor. Onun altında da 192.168.... şeklinde sayılar olacaktır. EDIMAX modemlerin çoğu 192.168.2.1 kullanıyor, fakat ne olur ne olmaz siz kontrol edin. Ben örnek olarak "192.168.2.1"' kullanacağım.

5-Tarayıcınızın URL kısmına modeminizin IP'sini yapıştırın. Örnek olarak kullandığımdan dolayı, ben 192.168.2.1 olarak gideceğim. Şifre isterse boş bırakın. Olmuyorsa modeminize reset atın. O da olmazsa internet sağlayıcınızı arayın. Benim modemim Airties. Bütün modemlerin değil ama, çoğu modemlerin benzer menüleri var.

6-Kablosuz > Kablosuz Ağ Ayarları'na tıklayın. Muhtemelen orada bir parola boşluğu var. Şifresi yoksa boşluk olarak gözükür. İstediğiniz şifreyi seçin. Ayrıca, çoktan sizin internetinize bağlananlar varsa, SSID'yi de değiştirin. Çünkü bazıları internetinize çoktan bağlandığı için tekrar parola istemiyor bilgisayarları. Daha sonra "Kaydet" tuşuna basıp çıkın. Başka bir bilgisayarınız varsa test edin. Bu adımlar sonrası internetinize şifre koyulmuş olacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı