Kabloyla nasıl 5 GHz hızında internet alabilirim?

Değişebilir ama genel sıralama bu şekildedir.
Ethernet portu çıkışları 100Mbps olmasına rağmen 5GHz kanalı üzerinden 450Mbps alabilirsin doğru ayarlar ile. Tabi aynı şekilde bunları alabilecek donanımlara da ihtiyacın var. Bilgisayarın 450Mbps alabilecek kapasitede değilse, desteklenen en yüksek sınırda alırsın. Pingde ise temiz bir kanalda kullanıyorsan ethernet ile aynı pingi alabilirsin.

Ethernet portu çıkışları 100Mbps olmasına rağmen 5GHz kanalı üzerinden 450Mbps alabilirsin doğru ayarlar ile. Tabi aynı şekilde bunları alabilecek donanımlara da ihtiyacın var. Bilgisayarın 450Mbps alabilecek kapasitede değilse, desteklenen en yüksek sınırda alırsın. Pingde ise temiz bir kanalda kullanıyorsan ethernet ile aynı pingi alabilirsin.
2.4 ghz'i 40 Mhz yapınca 68 mbps civarlarına yükseldi. Hız yükselmesinde işe yaradı ama ben neden mobilden 5 ghz'den aldığım hızı cat 6 kablo ile bilgisayarımda alamıyorum ama neden ? Orası çok kafa kurcalıyor

Güncel bir anakart ve modemde 1Gbps ethernet portu vardır. Hatta en yeni teknolojiler ile 10Gbps destekli ethernet kartları bile piyasada var.

2.4 ghz'i 40 Mhz yapınca 68 mbps civarlarına yükseldi. Hız yükselmesinde işe yaradı ama ben neden mobilden 5ghz'den aldığım hızı cat 6 kablo ile bilgisayarımda alamıyorum ? Orası çok kafa kurcalıyor
Mevcut WiFi kartınız 72Mpbs destekliyor olabilir bilgisayarda, orada takılıp durmanız bundan olabilir.
Örneğin bende 144Mbps yazıyor.
1592060674033.png

Kablolu kısımda, modeminizin desteklediği çıkış, sizin bilgisayarın girişi, kablo kalitesi, içindeki kablo sayısı, o anda internetin kullanımı ve modeme o an gelen internet gibi etkenler mevcuttur.

Mevcut WiFi kartınız 72Mpbs destekliyor olabilir bilgisayarda, orada takılıp durmanız bundan olabilir.
Örneğin bende 144Mbps yazıyor.
Eki Görüntüle 590714
Kablolu kısımda, modeminizin desteklediği çıkış, sizin bilgisayarın girişi, kablo kalitesi, içindeki kablo sayısı, o anda internetin kullanımı ve modeme o an gelen internet gibi etkenler mevcuttur.

@ihydrogeni Hocam sorunun kaynağı benim bilgisayarım. Aynı kablo ile diz üstü bilgisayarda 94.8 Mbps civarı hız alabiliyorum ama benim bilgisayarımda 64 Mbps'yi geçmiyor. Bu sorun neden kaynaklı olabilir bir fikrin var mı ?

Evet hocam öyle biliyorum yıllardır daha stabil internet için kabloyla kullanılıyorum kendi evimde adsl olduğu için tek ağ dandik bir internetle devam ama burada akrabalarımın yazlığında 100mbps ye çıkarttık interneti ama ben 100 mbps'nin yarısını zor alıyorum. Ama işte mobilde 90 mbps civarını görebiliyorum sıkıntı orda

2.4 ghz'i 40 Mhz yapınca 68 mbps civarlarına yükseldi. Hız yükselmesinde işe yaradı ama ben neden mobilden 5ghz'den aldığım hızı cat 6 kablo ile bilgisayarımda alamıyorum ? Orası çok kafa kurcalıyor
Nereden ayarları yaptınız

Yeni konular

Geri
Yukarı