Kabloyu ters bağlamaktan güç kaynağı patlar mı?

Hüsnü_Çoban

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Sivil Polis
Merhaba, amcam bilgisayarımı bir tamirciye götürmüş ve söylediğine göre bir kablo ters bağlanmış bu da güç kaynağın patlamasına sebep olmuş (güç kaynağı önümde patladı). Benim ters bağlamış olma ihtimalim var mı? Varsa ne? Bir de ekran kartının fanının da arada kaynadığı söyleniyor. (Patlamadan dolayı.)

1671726798933.png

Yakaladım 😉 yine bir troll konu daha, mantıklı bir cevap vermek gerekirsede kabloyu istesenizde ters bağlayamazsınız, girmez hem atom bombasımı bu patlayınca ekran kartı fanı nasıl kayıyor?

Eki Görüntüle 1610247

Yakaladım 😉 yine bir troll konu daha, mantıklı bir cevap vermek gerekirsede kabloyu istesenizde ters bağlayamazsınız, girmez hem atom bombasımı bu patlayınca ekran kartı fanı nasıl kayıyor?
Yok hocam bu sefer ciddi.
Telefonum rootlu amcam ile olan ses kaydını buraya atabilirim.

Bu bana saçma geldiği için size sordum eksiğim olabilir diye. Yanlış anlamayın. Ters takacağımı da pek bende sanmadım zaten.

Cidden konunun troll falan olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bana saçma geldiği için buraya soruyorum zaten, bir yanlışım varsa düzelsin diye.

Evet öyle düşünüyorum, gerekli cevabıda yukarıda belirttim zaten kabloyu istesenizde ters takamazsınız diyelim ki taktınız, neden patlasınki? Ayrıca ekran kartı fanları tamam hassas falanda saatli bombamı bu patlama etkisiyle bir ekran kartı fanımı zarar görecek.

Evet öyle düşünüyorum, gerekli cevabıda yukarıda belirttim zaten kabloyu isteseniz de ters takamazsınız diyelim ki taktınız, neden patlasınki? Ayrıca ekran kartı fanları tamam hassas falanda saatli bombamı bu patlama etkisiyle bir ekran kartı fanımı zarar görecek.
Dediğim gibi, bana da saçma geldiği için buraya soruyorum.
Güç kaynağı elimde patladı zaten, patlamanın verdiği zararla direkt amcama yolladım.
Kablonun ters takılma ihtimali olsaydı bir süre çalışmazdı ama 10 dakika gibi bir süre çalıştı. Bu sefer ya hiç çalışmaz ya da direkt patlar diye düşündüm. Buna ihtimal vermedim ve bu konuyu araştırmaya çalıştım, yanlışım varsa düzelsin diye.

Geri
Yukarı