Kaby Lake Işlemciler Skylake İşlemcilerin Fiyatlarına Etki Eder Mi?

Jokerman

Kilopat
Başlıkta belirttiğim gibi Kaby Lake işlemciler Skylake işlemcilerin fiyatlarında düşüş meydana getirir mi ? Eğer cevabınız evet ise ne kadarlık bir düşüş söz konusu olur ?

Çok edeceğini sanmıyorum. En fazla 100-200 TL oynar. Şahsen benim görüşüm i5 6600 alacağına i5 7500 al daha iyi, yeni nesil her zaman daha iyidir. Tabi istisnalar mevcut.

Skylake ile arasında %10'dan fazla performans farkı olacağını düşünmüyorum hatta %10'dan bile az tahminimce. Fiyat konusunda en fazla 70-80 lira düşer.

Bence hiç etkisi olmaz. Sonuçta performans farkı okadar çok değil. Ama 4. Nesli etkileyeceğini düşünüyorum. Nasıl herkes r9 380 leri yok fiyata sattı bu kadar olmasa da 4. Nesil için bunu bekliyorum.

i5 4460 bile hala 600 civarından satılıyor ve 10 20 TL dışında düştüğünü görmedim. İşlemci tarafında yenisi geldi diye eskilerin fiyatları pek düşmüyor gözlemlediğim kadarıyla. Düşse bile aman aman bir fark yaratmıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı