Kaç GB SSD kullanılmalı?

kozmoneustee

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yeni bilgisayarları araştırıyorum. Oyun oynayan (Bannerlord, Minecraft, Sea of Thieves, Forest, Control ) ve programlar kullanan birisiyim. ( Microsoft Visual Studio 2017, Photoshop, PyCharm) sorum şu: Kaç GB SSD kullanmalıyım? Benim için en uygunu hangisidir?

Yeni bilgisayarları araştırıyorum. Oyun oynayan (Bannerlord, Minecraft, Sea of Thieves, Forest, Control ) ve programlar kullanan birisiyim. ( Microsoft Visual Studio 2017, Photoshop, PyCharm) sorum şu: Kaç GB SSD kullanmalıyım? Benim için en uygunu hangisidir?

128 GB SSD ve 1terebayt harrdisk al.

Bütçe sıkıntınız yoksa 1TB'lik alabilirsiniz eğer bütçeniz kısıtlıysa 240GB SSD alıp yanına 1TB HDD eklemek daha iyi olacaktır işletim sistemini ve düşük boyutlu programları SSD'ye kurarsınız oyunlarınızı veya farklı programlarınızı da HDD'ye kurarsınız.

Çoğunlukla insanlar PC falan toplarken 256 GB SSD (SATA- M.2 fark etmez) kullanıyorlar ve diğer dosyaların neredeyse hepsini 1TB HDD alıp içerisinde depoluyorlar. Tavsiyem sadece işletim sistemi kurmak için 256 GB alman.

256-512 yeterli olabilir.

Geri
Yukarı