Kaç GB SSD tercih edilmeli?

Ali 183

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Windows 10 kuracağım PC için kaç GB gerek?
Fortnite, Zula, CS:GO, TF2, rocket leauge ve başka oyunlar oynayacağım. PC için kaç GB depolama alanı gerekir ve 480GB SSD yeterli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle dediğiniz gibi ne alabilirim ?
Bütçenizle doğru orantılı olarak aşağıdaki 250 GB SSD diskleri düşünebilirsiniz. (Tabii ki yasal olan diğer satıcılarda da fiyat araştırması yapınız)

Ayrıca 1 TB olarak gene aşağıdaki SSD ve normal HDD diskler uygun olacaktır. (Tabii ki yasal olan diğer satıcılarda da fiyat araştırması yapınız)

Son düzenleme:
XPG ASX8200PNP-256GT-C Sx8200 Pro 256Gb Sx8200 Pro 3500/1200Mb/S
Eğer M2 desteği varsa bu SSD'yi öneririm.
Bütçenizle doğru orantılı olarak aşağıdaki 250 GB SSD diskleri düşünebilirsiniz. (Tabii ki yasal olan diğer satıcılarda da fiyat araştırması yapınız)

Ayrıca 1 TB olarak gene aşağıdaki SSD ve normal HDD diskler uygun olacaktır. (Tabii ki yasal olan diğer satıcılarda da fiyat araştırması yapınız)

Güzel bir paylaşım olmuş hocam elinize sağlık.

240gb ssd + 1tb hdd bütçe olarak daha iyi olabilir. Tamamen deneyimleme olarak konuşuyorum ssd doldukça windows işlemlerinde bir takım yavaşlamalar olmuştu. Oyun olarak da online ve uzun süreli oyunları mesela ben R6'yı ssdye geri kalan hikaye oyunları ya da oynayıp sileceğim oyunları hddye kuruyorum ve bir yavaşlama yok.

240gb ssd + 1tb hdd bütçe olarak daha iyi olabilir. Tamamen deneyimleme olarak konuşuyorum ssd doldukça windows işlemlerinde bir takım yavaşlamalar olmuştu. Oyun olarak da online ve uzun süreli oyunları mesela ben R6'yı ssdye geri kalan hikaye oyunları ya da oynayıp sileceğim oyunları hddye kuruyorum ve bir yavaşlama yok.
Doğru, aynısını arkadaşımda sürekli söylüyor ben ona SSD+HDD tavsiye ettim istemedi sadece SSD aldı şuan pişman keşke seni dinleseydim diyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı