Kaç Ortalama ile Sınıfı Geçebilirim?

Emre köstekçi

Hectopat
Daha fazla  
Ben birinci dönemdeki bütün derslerimin ortalamasını topladım ve topladığım ders sayısına böldüm, 58 çıkıyor ortalamam. İkinci dönem ortalamam kaç olursa geçerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınıf geçme ortalaması kredi üzerinden yapılır. Örneğin derste aldığın not 4, ders saati 2, 4x2 = 8. Bütün derslere bunu yaptıktan sonra toplam saate bölün, 2,5'in üzerindeyse ortalama ile geçersin.

Bu sene değişti sistem. 1. dönem ortalaması ile ikinci dönem ortalamasını topla, 2'ye böl, çıkan sonuç sınıf geçme ortalamandır...

Örnek vericek olursam;
1. dönem ortalaması: 85
2. dönem ortalaması: 65

Sonuç: 75 (Teşekkür Belgesi)

Mesela benim 13 dersim var, 13 dersin 1. dönem ortalaması ile 2. dönem ortalaması ile yapıyoruz bu işlemi.

3 zayıfta direk kalıyorsun diye bir şey yok, ortalamaya bakılır. Müdür anlattı, geçen sene 5 tane 1'i varmış çocuğun, ortalaması 50 veya 50 ustundeymiş, geçmiş.

Senin dersteki davranışların nasıl? Derste hocaları sinirlendirir misin? Gerçeği söyle.

Öğretmenler davranış notlarını sınıf geçmeye katıyorlar. Sessiz isen kesin geçersin. Bizim sınıfta bir çocuk vardı. Çok yaramaz ama ders notları 70-90 arası alıyordu. Davranışı kötü diye bırakmayı düşünüyorlar. Ortalama 50 üstü ise geçersin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı