Kaç puanla hangi üniversiteye girdiniz?

umutcanceylan

Centipat
Yer
Amasya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, üniversite okuyanlara bir soru sormak istiyorum: Kaç puanla hangi bölüme ve hangi üniversiteye girebildiniz? 250-260 puan ile ne yapabilirim? Matematiğim çok zayıf. Netlerinizi de paylaşır mısınız?

Girmedim ve girmek istemiyorum eğer yapabilirsem yıl sonuna kanadaya gitmeye çalışacağım. Gidebilirsem 1 yıl para biriktirip oyun geliştirme kursu almak istiyorum.

Neden gitmek istemiyorsunuz?

Türkiye'de eğitimin kötü olduğunu düşünüyorum:D Lise hayatımda kötü amaçlı yazılım üzerine hobi olarak çalışmalar yaptım oldukça fazla Trojan'lı bilgisayara erişimim vardı işte sınava girdim ama üniversite sınavında sorulan sorular bana yönelik olmadığı için yazılım tutturamadım. Siber güvenlik olarak çalışmak istiyordum.

Türkiye'de eğitimin kötü olduğunu düşünüyorum:D lise hayatımda kötü amaçlı yazılım üzerine hobi olarak çalışmalar yaptım oldukça fazla Trojan'lı bilgisayara erişimim vardı işte sınava girdim ama üniversite sınavında sorulan sorular bana yönelik olmadığı için yazılım tutturamadım. siber güvenlik olarak çalışmak istiyordum.

Sınavda sorulan sorular kimseye yonelik ya da ona gore, buna gore sorular değil konular belli cevaplar belli, biraz bahane gibi geldi bana. Tabii gene sizin tercihiniz.

Sınavda sorulan sorular kimseye yonelik ya da ona gore, buna gore sorular değil konular belli cevaplar belli, biraz bahane gibi geldi bana. Tabii gene sizin tercihiniz.

Benim istediğim alanın bilgisayar bölümü olmasına rağmen sorulan soruların bilgisayar bölümü ile uzaktan yakından alakası yoktu. Bu bahane değil tamamen eğitimin kötülüğünden kaynaklandığını düşünüyorum. Muhtemelen sınava girmediniz ve gireceksiniz kendi açtığınız konuya bakacak olursak sizde istediğiniz yetenekli olduğunuz bölüme değil tamamen sistemin size dayattığı bölüme gideceksiniz.

Benim istediğim alanın bilgisayar bölümü olmasına rağmen sorulan soruların bilgisayar bölümü ile uzaktan yakından alakası yoktu. Bu bahane değil tamamen eğitimin kötülüğünden kaynaklandığını düşünüyorum. Muhtemelen sınava girmediniz ve gireceksiniz kendi açtığınız konuya bakacak olursak sizde istediğiniz yetenekli olduğunuz bölüme değil tamamen sistemin size dayattığı bölüme gideceksiniz.

Evet bu konu bizim ailede de çok dönen bir konu. Fakat elimizdeki mal(!) bu. Bu sizin istediğiniz bölüme gitmeye veyahut istediğiniz yerde çalışmaya engel degil. Zira engel olsaydı Türkiye'den reno Clio bile alan çıkamazdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı