Hangi Üniversiteye Gitmeliyim ?

Kafam cız bız çalışır acayip çözüm önerilerim var diyorsan Aktüerya bölümü var. Bu aslında puan işi. Yaptığın puanlara göre kendini yönlendir.

Tamam işte sorun senin bir hedefinin olmaması. Ne yazık ki bundan sonra bizim yapacağımız bir şey yok. İstersen her arkadaş burda bildiği üniversitelerin, bildiği bölümleri tek tek tanıtır ama sayfalarca yorum olmuş olur. Ve inan yine karar veremezsin. Bu yüzden ilk önce kendin bir meslek veya birkaç meslek seçmelisin ki burada onların artı ve eksilerini paylaşalım ve sana en iyi olanı bulmanda yardımcı olalım. Eğer bulmakta zorlanırım diyorsan buraya hobilerini yazabilirsin. Yani spor, resim, müzik gibi etkinliklerini veya okulda hangi dersleri sevip sevmediğini yazabilirsin. Teknolojiye olan ilgin var mı bundan bahsedebilirsin. Aksi takdirde sana yardımcı olmamız çok zor.

Hobilerimden bahsedeyim, bir süredir sporla uğraşmaktayım. Dalım ise vücut geliştirme. Buyrun bir görseli de sizinle paylaşayım
11328838_914758551878574_1980481218_n.jpg

Bunun haricinde Technopat'ta bulunma sebebim olarak PC oyunları, PC bileşenleri kısaca komple PC'ye ilgim var.

Kimine göre az kimine göre çok fakat bu vücudu yaparken emek verdim. Sonuna kadar doğal olmakta kararlıyım.

Son düzenleme:
Bende kararsızdım. PDR Bölümü güzeldir danışmanlık, rehber öğretmenlik ve psikologluk yapabiliyorsun sanırım ama psikologluk için yüksek lisans gerekiyor. Üniversite olarak Hacettepe, Dokuz Eylül ve Erciyes çok iyi üniversiteler diye duydum hepsinde tanıdıklarım var.

BESYO Diye bir bölüm var orada spor salonu açabiliyor muydu öyle bir şeydi birinden duymuştum. BESYO Bir bak derim o zaman. Benim gibi sözel zekan ve yabancı dilin gelişmişse tercümanda olabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı