Kaç saatte bir idrar yapıyorsunuz?

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Çok sık tuvalete gidiyorum. Fazla bir şey de içmiyorum. Örneğin 500 ML su, 1 tabak karpuz yeyince direkt 30 dk içerisinde tutamayacak kadar idrar geliyor. Normal 1 bardak su içince ise 1 saat içerisinde geliyor. Normal mi, sizin?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 veya 3 kere. Çok su içtiysem 4 kere.

Çok su içmek sodyum eksikliği yapar diyorlar ve şeker hastalığı belirtisiymiş dikkat edin.

Çok sık tuvalete gidiyorum. Fazla bir şey de içmiyorum. Örneğin 500 ML su, 1 tabak karpuz yeyince direkt 30 dk içerisinde tutamayacak kadar idrar geliyor. Normal 1 bardak su içince ise 1 saat içerisinde geliyor. Normal mi, sizin?
Yaşınız kaç daha önce herhangi bir hastalığınız var mı ?

İdrar yaparken herhangi bir sorun yaşıyor musunuz (kesik idrar veya yanma gibi)

Nöktüri varmı yani gece idrara kalkıyor musunuz ?

Bunlara göre yardımcı olmaya çalışalım.

Yaşınız kaç daha önce herhangi bir hastalığınız var mı?

İdrar yaparken herhangi bir sorun yaşıyor musunuz (kesik idrar veya yanma gibi)

Nöktüri var mı yani gece idrara kalkıyor musunuz?

Bunlara göre yardımcı olmaya çalışalım.

16.

Hastalık olarak; akut gingivitis, ayak baş parmakları tırnak batması, uzakları görememe (bulanıklık)

İdrar yaparken yanma nadir oluyor; meni çıkarken oluyor yanma.

Gece idrara kalkmıyorum.

16.

Hastalık olarak; akut gingivitis, ayak baş parmakları tırnak batması, uzakları görememe (bulanıklık)

İdrar yaparken yanma nadir oluyor; meni çıkarken oluyor yanma.

Gece idrara kalkmıyorum.
Akut yaşadığın gingivitisi ne zaman yaşadın bu hastalığın devam ediyor mu ve çok antibiyotik kullandın mı ?

Ejekülasyon esnasında yanma var ise bir üroloji uzmanına görünmelisin cinsel bölgede veya makat yakınlarında ağrı donma batma vs yaşıyor musun ?

Akut yaşadığın gingivitisi ne zaman yaşadın bu hastalığın devam ediyor mu ve çok antibiyotik kullandın mı?

Ejekülasyon esnasında yanma var ise bir üroloji uzmanına görünmelisin cinsel bölgede veya makat yakınlarında ağrı donma batma vs yaşıyor musun?

Bu zamandan beri, biraz daha öte.

Doktora gideli de oldu ve geçici dolgu, kalıcı dolgu ve kanal tedavisi yapıldı 2 dişe. Akut gingivitis devam ediyor mu bilmiyorum ama dişlerimi günde 2 kez fırçalıyorum yani çok oldu.

Meni çıkarken yanma yok, meni çıktı, sonra tuvalete gittim diyelim, o zaman yanıyor biraz.

Son düzenleme:
Bu zamandan beri, biraz daha öte.

Doktora gideli de oldu ve geçici dolgu ve kanal tedavisi yapıldı 2 dişe. Akut gingivitis devam ediyor mu bilmiyorum ama dişlerimi günde 2 kez fırçalıyorum yani çok oldu.

Meni çıkarken yanma yok, meni çıktı, sonra tuvalete gittim diyelim, o zaman yanıyor biraz.
Herhangi bir hastalığın adını zikretmek doğru olmaz.
Öncelikle benim sana tavsiyem kafanı o yönden uzaklaştır çok idrara çıksan bile bunu umursama olabilir deyip geç.
Eğer ki seni gerçekten zorluyorsa gece idrara kalkma veya sürekli idrar hissi gibi durumlar yaşanırsa bir üroloji uzmanına görün bana buradan istediğini sorabilirsin.

Günde 4 defa.

Sabah, ikindi, akşam ve yatmadan önce

Geri
Yukarı