Kaç tane developer var?

Front-End Back-End ve Full-stack genel anlamda 3E ayrılan developer statüleridir. Başka platformlar için developer gruplaması yapılamaz bu sebeple binlerce developer grubu olabilir. (Her bir geliştirme ayrı bir grup olarak kabul edilirse)

Bu cumleden sonra ben koptum. Temel terimleri bilmeden konu acmaniz ilginc geldi.

Deme öyle adamın haklılık payı var. Yazılımla uğraşıp bir şey yapamayıp çöpçü olan tanıdığım var. Şaşırırsın. 😁 😁

Bilgisayar mühendisi, Yazılım mühendisi ve Yazılım geliştirici birbirinden bayağı farklı alanlar. Ben yazılım mühendisi olarak Yazılım mimarisi gibi alanlarda çalışırken bir yandan da Yazılım geliştiriciliği yapıyorum. Yapılan işler Türkiye'de programcı mantığına çıksada büyük firmalarda mimari gibi alanlarla çalışan insanlar var. Temel düzey bir programcı olarak işe atılmak istiyorsanız algoritma ve programlamayı çözümlemeniz gerekiyor.

Biraz hata yapmissiniz hocam. Ama gec degil.

Peki hocam yazılım ile uğraşan kişilerin developer dışında yaptığı bir iş var mıdır yoksa hepsi bir developer mıdır?

Bilgisayar mühendisi, Yazılım mühendisi ve Yazılım geliştirici birbirinden bayağı farklı alanlar. Ben yazılım mühendisi olarak Yazılım mimarisi gibi alanlarda çalışırken bir yandan da Yazılım geliştiriciliği yapıyorum. Yapılan işler Türkiye'de programcı mantığına çıksada büyük firmalarda mimari gibi alanlarla çalışan insanlar var. Temel düzey bir programcı olarak işe atılmak istiyorsanız algoritma ve programlamayı çözümlemeniz gerekiyor.
Yok hocam zaten daha çok var da şimdiden başlayayım dedim. (14 yaşındayım)

Yeni konular

Geri
Yukarı