Kaçak film izlemekten bir şey olur mu?

Ben geçen the Rise of empires: Ottoman dizisinin 1.sezonun 1.bölümünü izlemek için bir kaçak film sitesine girdim. Sitede yaklaşık 1-2 dakika durdum sonra çıktım. Bildiğime göre kaçak film izlemenin cezası 6 ay ile 2 yıl arası hapis. 12 yaşındayım korkuyorum bir şey olur mu?

Eğer öyle bir şey varsa ben her akşam 2 tane izliyorum

Bir şey olmaz. Ama insanların emek verdiği şeye bedava ulaşmak hırsızlıktır aklında bulunsun. Sen ileride bir yerde çalışıp ücretini alamazsan ne olur? :)

Burada izleyen değil yayınlayan sorumlu. Kaçak film sitesi devlet tarafından kapatılmış bir siteyse ve siz ona rağmen VPN gibi uygulamalarla girerseniz tabii ki bir kural çiğnemiş sayılırsınız ama sizi kötü duruma düşürecek bir soruna sebep olmaz +18 olmayan film sitelerine girmeniz.

Korkma bir şey olmaz. O ceza sana değil yayınlayana diye biliyorum. Eğer dediğin şekilde ceza olsaydı sokakta yürüyecek insan kalmazdı.

Burada izleyen değil yayınlayan sorumlu. Kaçak film sitesi devlet tarafından kapatılmış bir siteyse ve siz ona rağmen VPN gibi uygulamalarla girerseniz tabii ki bir kural çiğnemiş sayılırsınız ama sizi kötü duruma düşürecek bir soruna sebep olmaz +18 olmayan film sitelerine girmeniz.
senin dediğine göre sadece yayınlıyan ceza alıyor ancak ben mart ayında yeni gelen bir yasayla artık izleyenede ceza geldiğini duymuştum

Geri
Yukarı