Kaçak kargoculuk yapan biri nereye şikayet edilir?

Minsnicterb

Kilopat
Hepsiburada'nın HepsiJet diye bir kargosu var. Ürünlerimde HepsiJet ibaresi varsa ürünlerim, HepsiJet ile gelir.
Bazı kargolar HepsiJet ile gelmiyor ve bazı kargolar olduğum adrese getiremiyor. Örneğin Yurtiçi Kargo adresime gelmiyor. (Yurtiçi Kargo'yu örnek olarak kullanıyorum)

Hepsiburada'da aldığım kargo her zaman "HepsiJet" ile gelmiyor. Mesela Aras Kargo evime getirirken, Yurtiçi Kargo getirmiyoruz diyor. O bölgeye servisimiz yok diyor.
Ben de HepsiJet kargosunu taşıyan adamı aradım. Sürekli buraya geliyorsunuz, gelirken rica etsem kargomu da alıp gelir misiniz diye rica ettim.
Bu kişi de tamam alırım dedi ve kargoyu aldı geldi. Bana verdikten sonra 5 TL ücret istedi.
Herhalde "HepsiJet" kargo sistemidir diye düşündüm. Gelmeyen kargoları alıp, ek bir ücretle ulaştırıyorlar diye düşündüm.
Bir süre sonra artık gelmeyen kargolar 15 TL ve size 10 TL gibi bir şey söyledi. Durumu hemen anlamadım.
Herhalde Hepsiburada zam yaptı ve bende efsaneler kulübündeyim diye bana 10 TL olduğunu demek istediğini sandım.

Bugün bana kapıya erken çıkmadım diye azarlar gibi konuştu ve ben de böyle konuşmayacağını belirttim. Sonra bir daha beni kargo için aramayın deyince durumu anladım.
Hepsiburada için yasal olarak kargoculuk yapıyor ve yasa dışı olarak da özel kargoculuk yapıyor.

Sonrasında Hepsiburada'yı aradım. Böyle bir sistem var mı diye konuştum. Böyle bir sistem olmadığını söylediler. Ayrıca bir fatura veya herhangi bir bir şey yok.
Yani yasa dışı bir işlemin olduğuna eminim.

Bu bu kişiyi şikayet etmek istiyorum. Nereye şikayet edebilirim? Bu yaptığı yasa dışı mıdır? Şikayet etmenden bilgi toplamak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığın site kargo bedava yazıyorsa, ya da fiyata kargo ücreti dahil ise, kargocu sizden hem şahsı için hem de çalıştığı şirket için ücret talep edemez. Yasa dışı.

"Sürekli buraya geliyorsunuz, gelirken rica etsem kargomu da alıp gelir misiniz diye rica ettim" adam senin işini hallediyor kimse hayır için zamanını harcamaz , geç kaldığın için adamdan özür dilemen gerekiyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı