Kadınlar neden parayı çok seviyor?

Hocam öyle bir duruma geldik ki... Parası olmayan şurdan şuraya gidemez. Eskisi gibi yardım edelim garibandır, yemek gönderelim yok. Kimsede ne para kaldı ne birşey. İnsanlar artık kendi karınlarını doyuramıyor bu ülkede. Herkes paraya bakıyor.

Çünkü kendi emeğinle çalışıp para kazanmak yerine zengin kocayla evlenmek daha kolay. Yeter ki güzel bir fiziğin olsun. Hatta ona bile gerek yok. :D

Burada yanlış bilgiler olduğunu düşünüyorum. Daha çok sizin bakış açınızı içeren bilgiler.

Ana konuya dönecek olursak:

Kendini kadın yerine koy. Eve ekmek getiremeyen, çalışmayan, kendi ayağı üzerinde duramayan biriyle evlenmek ister miydin? Ben istemezdim. Aşk karın doyurmuyor.
Kendimi kadın yerine koyarsam, elbette böyle biriyle evlenmem. Zaten yazımda yazdığım şekilde, şehvete, aşka düşkün değiller. Elbette olanı vardır ama çoğunluğu maddeye daha çok değer verirler. Erkekler ile kıyaslıyorum sadece. Tabi uyuşmayan durumlar söz konusu olabilir, dediğiniz gibi.

Örnek vermem gerekirse, annemin hiç takı ve benzeri bir şeye para ödediğini görmedim. Kolunda bilezik dahi hatırlamıyorum. :D

Bu arada hocam, bir arkadaşla yazışıyorduk da. Size selamını iletmemi istedi. Kendisinin ismi Okan.

Ayrıca, bana öğrettiğiniz bilgiler için de, çok teşekkür ederim.

Temel dişi içgüdüsü. Erkeği ne güçlü kılıyorsa , ona sahip erkekleri tercih ederler. Neslin devamı için edinilmiş bir içgüdü. Mağara devrinde de eve en çok av getiren erkek harem sahibi oluyordu.

Arkadaşlar sanki kadınlar yüze değil paraya bakıyor, neden öyle?
Ben tipini beğenmediğim erkeğin bırak parasını içini bile merak etmiyorum mesela... :)
Bu ne cahilce düşüncesizce yapılmış bir söylem...
Siz erkeklerin büyük bir çoğunluğu saatlerinizi sırf para kazanmak için iş yerlerinde çürütmüyor musunuz?
O kazandığınız paraları büyük ya da küçük hobilerinize harcamıyor musunuz?
Ve dostum senin bu bahsettiğin söylem yine ne yazık ki çoğunlukla erkeklerin uydurdukları bir söylem. Kadınlar onlar için ne yapabildiğinize bakar, ne satın alabildiğinize değil...

Daha önemlisi nedir biliyor musun? Para herkesçe sevilir. Neden mi? Çünkü takas devrinde değilsin ve hayatını yürütmek, hayallerini gerçekleştirmek için o kağıttan ve metalden olan parçalara ihtiyacın var.

Eğer illa genellememiz gerekiyorsa siz neden tek kadınla yetinmeyip yanınızda sevgiliniz/eşiniz varken diğer kadınlara da bakmaktan o iki adet gözünüzü alamıyorsunuz ya da en ufak fırsatta flörte geçiyorsunuz? konuşmalarınız bile gevşekleşiyor. Siz kadınları saç renginden tutun, beden ölçülerine kadar kıyaslarken bırakın da o kıyasladıklarınızda sizin cebinize baksın. Bak erkeklerde ne güzel eleştiriliyormuş değil mi?

Herkesi aynı kefeye koymayın, herkes her şeye aynı reaksiyonu göstermiyor...
Çünkü kendi emeğinle çalışıp para kazanmak yerine zengin kocayla evlenmek daha kolay. Yeter ki güzel bir fiziğin olsun. Hatta ona bile gerek yok. :D
Muhtemel suretle bu zihniyette olduğun içinde hayatında kimse yoktur. Çünkü düşünüp konuşmak yerine boş lakırdı yapmak daha kolay yeter ki biraz kan giden bir beynin olsun... aaa ona da gerek yok. :)

Geri
Yukarı