Kadir Has Üniversitesi, Yeni Akademik Yıla Hazır

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Kadir Has Üniversitesi, Akademik Kadrosuna Katılan Birbirinden Değerli İsimler ile 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılında Çok Daha Güçlü.

Türk toplumuna katkıda bulunacak gençler yetiştirmeyi amaçlayan ve bu yönde her geçen gün yaptığı çalışmalara yenilerini ekleyen Kadir Has Üniversitesi, kendi alanlarında referans noktası olmuş isimlerden oluşan, güçlü ve geniş yeni akademik kadrosuyla 2010 - 2011 eğitim ve öğretim yılına yine iddialı başlıyor. Kurulduğu günden bugüne eğitim alanına katkıları ve gerçekleştirdiği ilklerle ön plana çıkan Kadir Has Üniversitesi, yeni eğitim – öğretim yılında da, kendi alanlarında önemli yerlere sahip olan birbirinden değerli ve başarılı isimler ile öğrencilerini buluşturmanın heyecanını yaşıyor.

Türkiye’nin önde gelen iktisatçılarından, bürokrat, akademisyen ve köşe yazarı gibi farklı kimlikleri ile tanıdığımız Dr. Ercan Kumcu ve Dr. Mahfi Eğilmez “Ekonomi Politikası” dersi ile, Doç. Dr. Mitat Çelikpala, Doç. Dr. Serhat Güvenç, Yrd. Doç. Dr. Dimitrios Triantaphyllou ve Soli Özel Uluslararası İlişkiler Bölümü’ne sağlayacakları katkılarla Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversiteleri arasında bulunan Kadir Has Üniversitesi’ne yeni katılan isimler arasında yer alıyor.

Çevre ekonomisi, kamu maliyesi, ekonometri ve ekonomik modelleme konularında yaptığı çalışmalarla Doç. Dr. Osman Zaim İktisat Bölümü’nde, Yrd. Doç. Dr. T. Sabri Öncü Uluslararası Finans Bölümü’nde, Yrd. Doç. Dr. Hazer İnaltekin ve Yrd. Doç. Dr. Maria Battarra da Mühendislik Fakültesi’nde verecekleri derslerle yeni eğitim yılında Kadir Has Üniversitesi eğitim kadrosundaki yerini alıyor.

Özlem Önhabeş Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü, Yrd. Doç. Dr. Birgit Oberer Fen-Edebiyat Fakültesi Enformasyon Teknolojileri Bölümü, Prof. Dr. Asker Kartarı ve Yrd. Doç. Dr. A. Esra Özcan ise İletişim Fakültesi’ndeki yeni görevleriyle Kadir Has Üniversitesi’nin Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasındaki yerini daha da sağlamlaştırıyor.

http://www.khas.edu.tr

Uyarı! Bu konu 14 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı