Kadir Mısıroğlu'nun Vefatı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

FurkanAltun

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Bildiğiniz üzere 86 yaşında öldü bu sözde tarihçi. Ne düşünüyorsunuz hakkında?

İnstagram üzerinde bu adam hakkında çok fazla paylaşım yapılmış. Anlatilmayanbilgiler isimli çöpten oluşan bir sayfa ve yanında ki belli bir miktar takipçisi de Atatürk'e hakaret edip bu adamı savunuyor. Gördüğüm gibi takipten çıktım. Bazı insanlar ise közde mısır oldu tarzı söylemlerde bulunmuş bunlarda çok çok doğru değil, saygı duyarım ama sayesinde bu ülkede olduğu bir insana bu kadar hakaret edip şu an ki başımızda olan adamı ondan çok ve çok daha yukarda tutan bir insana ne denmeli?

Belli takipçileri ise Atatürk'e hakaret ederek ''Atan cehennemden Mısıroğlu'na yalvaracak'', "Atan şimdi öteki tarafta viski partisine katılmıştır" tarzı yorumlar yaptı. Gerçekten böylelerini gördükçe sinirlenmemek elde değil. Madem sevmiyorsunuz saygınız olsun. Büyük ihtimalle 3-4 sayfa olduktan sonra konu kapatılacaktır.

Hiç üzülmedim desem yeridir.

Kendisinin kitaplarını ve videolarını takip ediyorum. Bazı konularda gerçekten bilgisinin olduğu belli fakat bu bilgileri insanları manipüle etmek için kullandığı da belli. Stalinin ayetel kursi okuması olayları falan ise tamamen saçmalıktan ibaret. Atatürk gibi önemli bir karakterin bu adam tarafından sırf gündemde durmak için kullanılması ise insanı çok rahatsız eden bir gerçek. Ne olursa olsun yaşamı sona erdi. İyi insandı da diyemiyorsun iyi ki geberdi de diyemiyorsun.

Bir insan hayattayken, kendisi hakkında atıp tutabilirsiniz -saygı sınırları çerçevesinde- çünkü cevap alabilirsiniz ama öldükten sonra arkasından 'köz' muhabbeti yapmak, seviyesini beğenmediğiniz insanın seviyesine inmek olur. Zaten ölmüş gitmiş, layığını bulsun demek yeterli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı