Kafasına Göre Fiyatı Artan Ürünler

zyflex

Hectopat
Örneğin daha dün İtopya'dan ''HyperX Quadcast Mikrofon'' almak için fiyatına baktım ve 2700 TL gibi bir şeydi. Bugün kalktığımda ise sipariş vermek için siteye girdiğimde fiyatın tam tamına 1000 Lira arttığını gördüm. Gerçekten bu fiyatlar neye göre artıyor ben anlamıyorum. Aynı şekilde İtopyadan bir adet monitör almayı da düşünüyordum 3700 TL civarlarında bir şeydi tam bir F/P canavarıydı. Yine sabah kalktım ve fiyat olmuş 4500 TL.

Yarın için büyük indirim yapacaklarını söylüyorlar, klasik şu ürünlerin fiyatını arttırıp sonra indirmiş gibi gösterip asıl fiyatından satma taktiğini mi yapacaklar anlamadım hiç. Ben sadece şunu merak ediyorum belki oldukça bilgisizimdir bilmiyorum ama bu fiyatlar gerçekten neye göre artıyor. (Dolar kuruna göre arttığını artık düşünmüyorum kur uzunca bir süredir bu civarlarda duruyor. Aynı zamanda genelde zaten bu tür ürünleri zamanında düşük kurdan alıp stoklamıyorlar mı yani aldıkları kur fiyatına göre satmak yerine güncel kura çekmeleri mantıksız değil mi?)

Yanlışım varsa affedin dostlar ben sadece pek bilmiyorum ve bu saçma olayın perde arkasında ne olabilir onu öğrenmek için soruyorum, tartışma ortamı yaratıyorum.
Fikirlerinizi bekliyorum hayırlı sabahlar herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı