Kağıdı içe doğru katlamak oyu geçersiz mi kılar?

emir.sp34

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12400F RTX4060 VENTUS 8GB H610M-G 32GB RAM 650W ZALMAN COOLER MASTER 240ML SIVI SOĞUTUCU
Oy kullandıktan sonra herkesin dışa doğru mühür bastığı yerin görünecek şekilde katladığını fark ettim. Fakat ben heycandan karıştırıp iki kağıdı da içe doğru katlayıp zarfa koydum (oy verdiğim yerler görünmüyor). Oyum sayılır mı? (siyasetten konu bulmadığım için konu dışı açtım)

Hangi oyların sayılıp sayılmayacağı iktidardakilerin keyfine kalıyor. Geçen seçimde sayım yapılırken verilen tek bir talimatla mühürsüz oyları bile geçerli kabul ettiler. Muharrem'e verilen oylar bize sayılır diye bir genelge çıkarırlarsa bile şaşırmam. :D

Hangi oyların sayılıp sayılmayacağı iktidardakilerin keyfine kalıyor.
niye seçim yapıyoruz ozaman

Muhtemelen mühürler karışacak ve geçersiz sayılacak. Ters şekilde katlanmalıydı.
Karışacak derken diğer adaylara sıçrayabilir anlamında dedim. Umarım diğer adaylara ve partilere bulaşmamıştır.
Diğer parti ve adaylara bulaştıysa geçersiz sayılır.
umarım öyle olmaz en istemediğim şeydir...

Her şeyi doğru yaptım ama içimde sanki doğru olmayan yanlış bir şey yaptım gibi hissediyorum.
bana da ilk kez oy kullandığım için öyle geliyor ilk başta biraz taşırdım sinan oğanın resmini ama sayılıyomuş sıkıntı yok :D

Geri
Yukarı