Kağıttan dijitale görsel aktarmak

Otuken

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben kendimce amatör çizimler yapıyorum. Bu çizimleri maddi amaçlar doğrultusunda dijital ortama geçirmem lazım lakin herhangi bir çizim, tasarim, photoshop uygulamasını kullanmayı bilmiyorum.

Hangi programı öğrenmem gerekiyor? Çizdiğim şeylerin fotoğrafını çeksem ve Photoshop'ta üstünden geçsem olur mu? (Boyle bir şey mümkün mü bilmiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çizimler yanımda olmadığı için ayaküstü kabataslak bir şey çizdim. Genel olarak bu şekilde karikatür vari çizimleri aktarmam gerek
Kelle.png
@yyildirayy öncelikle merhaba. Bu konuda sizin yardımınıza ihtiyacım var. Profilinizi inceledim son eylem dün gözüküyordu buna çok sevindim. Benim elimde iki tane kalubeladan kalma fotokopi resim var bunlar bana çok lazım oluyor fakat ekseni yamuk ve çizgiler kötü. Daha temiz okunaklı bir hale getirmem lazım. sonrasında eksen çizgilerini renklendirmeye çalışacağım paint'te. bu noktada kıymetli yardımınızı ve/veya fikirlerinizi esirgemezseniz çok sevinirim. iyi günler dilerim.

Dosya Ekleri

• ÇİZİM1.jpg
    ÇİZİM1.jpg
    196,1 KB · Görüntüleme: 45
  • ÇİZİM22.jpg
    ÇİZİM22.jpg
    191,3 KB · Görüntüleme: 46
@yyildirayy öncelikle merhaba. Bu konuda sizin yardımınıza ihtiyacım var. Profilinizi inceledim son eylem dün gözüküyordu buna çok sevindim. Benim elimde iki tane kalubeladan kalma fotokopi resim var bunlar bana çok lazım oluyor fakat ekseni yamuk ve çizgiler kötü. Daha temiz okunaklı bir hale getirmem lazım. sonrasında eksen çizgilerini renklendirmeye çalışacağım paint'te. bu noktada kıymetli yardımınızı ve/veya fikirlerinizi esirgemezseniz çok sevinirim. iyi günler dilerim.
Çizgiler arasında mutlaka bir ilişki var, tam olarak bunu bilmem lazım. Açı aralarındaki mesafe vs.

@yyildirayy evet bir ilişki var formüllerini toplamam lazım bu ne kadar sürer emin değilim. Burada aslında sizin de göreceğiniz gibi iki çizelge üst üste oturtulmuş. Bu değerler şöyle ki;
Q: Debi.
H: Sıvı sütunu.
Dn: Boru çapı (diameter nominal)
V: Akışkan hızı
Bunların arasındaki ilişkiye göre ben santrifüj pompaların emme ve basma hatlarındaki yatay ve dikey mesafelerin oluşturduğu kayıplarını hesaplıyorum.

@Burak İsmail ışık merhaba. Yapmak istediğim temiz bir çizelge elde etmek. 4-5 derece kadar bir eğrilik var fotokopi çekilirken yamuk oturtulmuş öyle olmayan, çizgileri daha net, gölgeleri olmayan çıktı alıp lamine kaplayabileceğim bir çizelgeye ihtiyacım var. Böylece daha okunaklı hale getirip çalışma arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum.

@yyildirayy evet bir ilişki var formüllerini toplamam lazım bu ne kadar sürer emin değilim. Burada aslında sizin de göreceğiniz gibi iki çizelge üst üste oturtulmuş. Bu değerler şöyle ki;
Q: Debi.
H: Sıvı sütunu.
Dn: Boru çapı (diameter nominal)
V: Akışkan hızı
Bunların arasındaki ilişkiye göre ben santrifüj pompaların emme ve basma hatlarındaki yatay ve dikey mesafelerin oluşturduğu kayıplarını hesaplıyorum.

@Burak İsmail ışık merhaba. Yapmak istediğim temiz bir çizelge elde etmek. 4-5 derece kadar bir eğrilik var fotokopi çekilirken yamuk oturtulmuş öyle olmayan, çizgileri daha net, gölgeleri olmayan çıktı alıp lamine kaplayabileceğim bir çizelgeye ihtiyacım var. Böylece daha okunaklı hale getirip çalışma arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum.
Akşam görseller üzerinden yaparım, çünkü diğer konulara hakim değilim. A4 boyutu yeterli mi?

Akşam görseller üzerinden yaparım, çünkü diğer konulara hakim değilim. A4 boyutu yeterli mi?

Boyut beni nasıl etkiler bilmiyorum, siz daha iyi bilirsiniz. Benim için çok iyi olacak, zaman ayırıp ilgileneceğiniz için size şimdiden çok teşekkür ederim. Umarım diğer mühendis arkadaşlarımın da dikkatini çeker ve bu veriden yararlanırlar. İyi günler, mutlu haftalar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı