Kahramanmaraş'ta 7.7 büyüklüğünde deprem

Arkadaşlar Adana'dan bahsetmek gerekirse saat 4.17'de uyandık ya, sonra arabayı çıkardık bilen bilir Turgut Özal bulvarını. Gece bir tıkanıklık vardı. Millet ağlıyordu. Porsche'a binen de Tofaş'a binen de herkes evsiz kalmıştı. Shell'de 100 kişi vardı marketinde. Benzinleri kalmamıştı. Bir de tuvaletimiz vardı o sıra. Neyse güneş doğdu parçalı bulutlu 9° hava vardı. İşyerine gidiyorduk. Geceki depremde benzin taşıyan bir tır seyir halinde iken depremin sarsıntısıyla yere devrilmiş. Oradan nasıl geçtik hatırlamıyoruz. Deprem günü için fotoğraflarım da var. İzninizle buraya yüklüyorum:

1677683931455.jpg

Bu mouse'u depremden tam bir gün önce Vatan'dan 250 liraya almıştım. Sağlam ama artık benim için bir manevi değeri var.

IMG_20230206_134935.jpg

Deprem günü öğlen ikinci deprem olduktan birkaç dakika sonra CNN Türk'te AFAD başkanı canlı yayın yapıyordu. İşyerindeydik.

IMG_20230207_120308.jpg

Depremden sonraki gün Adana şehir merkezine ne oldu diye bakmaya geldik. Bu site ve yanındaki 2 site ağır hasarlı. Bu ve arkasındaki yıkıldı. Yanındaki büyük site ise hâlâ öylece duruyor.

Bir de deprem öncesine bakalım.

Depremden tam bir hafta önce Hatay'daydım. Gezme amaçlı. Hataylılar bilir. Ottoman otelde 1 gece kalmıştık. Kaplıcaya havuza falan girdik derken aniden içime bir his doğdu. Buralar yıkılacak diye. Gerçekten de yıkıldı.

1677683931978.jpg

Arkadaşlar bu otel ağır hasarlı diye biliyorum. Yıllardır geliyorduk, bir daha gelemeyeceğiz herhalde.

1677683931730.jpg

O çarşıda fotoğraf çekmiştim. Bu çeşme de yıkıldı. Yer Hatay şehir merkezi.

1677683931520.jpg

Adana'ya dönüşte çektiğim fotoğraf. Hiç güzel bir atmosfer yok. Bu yol paramparça oldu. Yer İskenderun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı