Kahve içmeyi teklif ettim ve reddedildim

jdarkflame

Femtopat
Daha önce bu durumla bağıntılı olarak bir konu açmıştım. Son durumu bir konu olarak daha açma ihtiyacı hissettim.

Sene başından beri sınıftan bir kızdan hoşlanıyordum. Okullar kapanmadan 1-2 ay önce tanıştık. Sınavlardan sonra kendisini kahve içmeye davet ettim, şehir dışındayım dedi, ben de dönünce buluşur muyuz dedim. Sonra, zamanım olacağını zannetmiyorum sevgilimle buluşacağım dedi. Ben de anladım görüşürüz dedim ve konuşma orada bitti. Sonuç olarak reddedildim.

Gerçekten hiç bilmiyordum böyle bir durumun varlığını, çok şaşırdım ve üzüldüm açıkçası. Tabii ki o andan itibaren kıza yazıp da hiçbir şekilde rahatsız etmedim, etmem de zaten. Yapacak hiçbir şey yok, bir şekilde unutmaya çalışacağım. Burada aklıma takılan tek şey, okullar açılınca kızla nasıl iletişim kurabileceğim. Sevdiğimi kaybettim, aynı anda arkadaşımı da kaybetmek istemem. Çünkü artık ondan hoşlandığımı bildiği için iletişimimiz nasıl olacak hiç bilmiyorum. Sanırım o benimle konuşmak istemediği müddetçe uzak durmak en doğrusu olacak. Sizce ne yapmalıyım?

Her zaman alternatif bir seçenek vardır. Biri gider diğeri gelir. Alternatif seçenekleri gözden geçir, çok üzeleceğin bir şey değil.

İkiniz de haklısınız hocam, ancak ben hiçbir zaman illa bir kız arkadaşım olsun düşüncesinde olmadım. Birisinden kolayca hoşlanan biri değilim. Sadece güzel duygularla sevdim ve sevdiğim gibi sevilmek istedim. Dediğiniz gibi elbette hayattaki tek kız o değil. Daha önce de hoşlandıklarım olmuştu ama zamanla unuttum. Bunu da unuturum elbet. Sadece kendimi kötü biri olarak lanse etmek istemem, bak reddedildi ve bütün bağı kopardı gibi olsun istemem.

Hocam tam olarak nasıl bir teklif sunduğunuzu pek bilmiyoruz, ama arkadaşların da dediği gibi devam etmen lazım. Buraya yazılan her mesaj senin için ekstra bir takıntı demektir.

Hocam tam olarak nasıl bir teklif sunduğunuzu pek bilmiyoruz, ama arkadaşların da dediği gibi devam etmen lazım. Buraya yazılan her mesaj senin için ekstra bir takıntı demektir.

Hep derslerden falan konuştuğumuzu ve bunu değiştirmek istediğimi söyledim, müsaitsen kahve içebilir miyiz diye sordum. Teklifim bu şekildeydi.

Düşünceniz için ise teşekkür ederim ancak takıntılık bir durum yok. Normalde takıntılı bir insan olduğum doğrudur fakat bunu takıntı haline getiren şey, bu durumlarla yüzleşmemek olur. Ben bu açıdan hiç pişman değilim açıkçası teklif ettiğime. Sadece reddediliş biçimim üzücüydü ve beni ben olduğum için reddetse bile daha az kırıcı olurdu. Teklif etmesem bir ömür bunun pişmanlığını yaşayacaktım belki benden bir şey bekliyordur diye. Bu soruyu aşabilmem bu bakıma iyi oldu.

Hep derslerden falan konuştuğumuzu ve bunu değiştirmek istediğimi söyledim, müsaitsen kahve içebilir miyiz diye sordum. Teklifim bu şekildeydi.

Düşünceniz için ise teşekkür ederim ancak takıntılık bir durum yok. Normalde takıntılı bir insan olduğum doğrudur fakat bunu takıntı haline getiren şey, bu durumlarla yüzleşmemek olur. Ben bu açıdan hiç pişman değilim açıkçası teklif ettiğime. Sadece reddediliş biçimim üzücüydü ve beni ben olduğum için reddetse bile daha az kırıcı olurdu. Teklif etmesem bir ömür bunun pişmanlığını yaşayacaktım belki benden bir şey bekliyordur diye. Bu soruyu aşabilmem bu bakıma iyi oldu.

Hocam yanıt bayağı kırıcı olmuş aslında teklifle alakalı birkaç trick vermeyi düşünüyordum ama bu saatten sonra dönmez. Geçmiş olsun next.

Yeni konular

Geri
Yukarı