Kahve mi, Çay mı?

Çay mı, Kahve mi?

• Çay

Oy: 95 54,3%
  • Kahve

Oy: 80 45,7%

• Oy verenlerin toplamı
    175
Soru mu bu :)
C857HvtXgAAz60N.jpg

suda çözülen kahveler şekersiz ve kremasız tüketildiğinde karaciğeriniz için çok yararlı olur. şekersiz ve kremasız kahve eğer aromalı ise (costa rica, Nairobi, Colombia) gayet rahat tüketilebilir. ama çayı ben şahsen şekersiz kesinlikle içemiyorum.

suda çözülen kahveler şekersiz ve kremasız tüketildiğinde karaciğeriniz için çok yararlı olur. şekersiz ve kremasız kahve eğer aromalı ise (costa rica, Nairobi, Colombia) gayet rahat tüketilebilir. ama çayı ben şahsen şekersiz kesinlikle içemiyorum.
Şekersiz çayın içimi şekerliye göre çok daha güzel oluyor, tabii alıştıktan sonra. Şekerli çaydan sonra sanki ağızda tortu kalıyor gibi... Şekersiz içince çayın demini bile ağzınızda mililitre mililitre hissediyorsunuz. Öneririm.

Çay (Yeşil, siyah veya süzme çay) güne başlarken en vazgeçilmezimdir, olmazsa olmazımdır, ailecek günde bir fincan Türk kahvesine de
son zamanlarda iyice alıştırdık kendimizi.

İksinin de içilme zamanı konusunda bilim adamlarınca çelişkili içilme saati zamanı önerileri vardır. Çayın 09.00- 11.00 saatleri arasında, kahvenin 13.00 den sonra (13.00 - 14.00 arası) içilmesinin çok daha faydalı olabildiği iddia ediliyor, son zamanlarda. Ancak çayın ben günün her saatinde saatten bağımsız içilebileceğini düşünüyorum. Kahve için olan saat sınırlamasıbelki sadece Türk kahvesi için geçerli olabilir, nescafe için bence geçersizdir şeklinde düşünüyorum. İş yerlerinde günün dinlenme (ara) bölümlerinde saatten bağımsız olarak içiliyor çünkü.

Not: Çay mı kahve mi tercihi anketinde en son kendi oyumla (Ben çaya verdim) % 49.1 kahve, % 50.9 çay olarak görünüyor, yani çay az farkla da olsa yine öndedir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı