Kailh Box White Switch vs. Red Switch

Arkadaşlar merhaba. Sessiz klavye arayışları içerisindeyim. Bu kailh box white Switch'lerini ilk defa duydum ve sesi Blue Switch'lere göre biraz daha az ve çok güzel geliyor. Red Switch ile aralarında ses farkı çok fazla mı? Sessiz klavye arıyorum, bunun için Red Switch klavye mi tercih etmeliyim?

Linearciysen Red Switch, tacticlecıysan white Switch. Ama markası da önemli. Cherry MX değilse kailh daha iyi. Ucuz markalardan Red Switch alacağına kailh box white alın daha iyi.

Linearciysen Red Switch, tacticlecıysan white Switch. Ama markası da önemli. Cherry MX değilse kailh daha iyi. Ucuz markalardan Red Switch alacağına kailh box white alın daha iyi.
Hocam ben daha önce mekanik klavye kullanmadım. En kötü switchli mekanik klavye kullansam bile bana çok iyi gelecek. Bu yüzden sormak istedim. Çok fazla ses istemiyorum. Blue switchler Kailh Box White switchlere göre biraz da sesli. Kailh Box White switch sesleri çok tatlı geliyor. Pek emin olamadım kararsız kaldım. Türkiye'de doğru düzgün Red switch klavye bulunmuyor. Olanlar pahalı ucuz olanlar da ya kalitesiz oluyor ya da tuşları siliniyor. Sese katlanıp kailh box white switch mi alsam yoksa bütçeyi artırıp düzgün bir Red switch mi alsam bilemedim?

Hocam ben daha önce mekanik klavye kullanmadım. En kötü Switch'li mekanik klavye kullansam bile bana çok iyi gelecek. Bu yüzden sormak istedim. Çok fazla ses istemiyorum. Blue Switch'ler kailh box white Switch'lere göre biraz da sesli. Kailh box white Switch sesleri çok tatlı geliyor. Pek emin olamadım kararsız kaldım. Türkiye'de doğru düzgün Red Switch klavye bulunmuyor. Olanlar pahalı ucuz olanlar da ya kalitesiz oluyor ya da tuşları siliniyor. Sese katlanıp kailh box white Switch mi alsam yoksa bütçeyi artırıp düzgün bir Red Switch mi alsam bilemedim?

Önünüzde iki seçenek var. Biri MSI Vigor GK50 Elite diğeri de Gigabyte Aorus k1. ikisini de indirimlerde falan 500-600 TL'ye bulabilirsiniz.
En iyisi bütçeyi biraz daha artırıp Red Switch klavye almalıyım.

Benim için ses önemli olsa da tacticle olması daha da önemli. Linear Switch'lerde tuşa bastığımı hissetmiyorum tak diye basıyor kalkıyor. Tacticle olanlardaki gibi bir direnç yok.

Kailh White Box switch kullanıyorum. Sessiz bir klavye arıyorsanız önermem. Sesli fakat oyun oynarken kulaklık takınca hissetmiyorsunuz. Onun dışında basış hissiyatı çok iyi. Bir kez bile yay sesi almadım bu switchden ki çoğu mekanik switchlerin en büyük sorunu yay sesidir.

Bu yüzden ben kailh box white ı daha çok severim ama illa sessiz olsun derseniz Cherry MX Red Switch tek seçenek gibi.
Önünüzde iki seçenek var. Biri MSI Vigor GK50 Elite diğeri de Gigabyte Aorus k1. ikisini de indirimlerde falan 500-600 TL'ye bulabilirsiniz.

Benim için ses önemli olsa da tacticle olması daha da önemli. Linear Switch'lerde tuşa bastığımı hissetmiyorum tak diye basıyor kalkıyor. Tacticle olanlardaki gibi bir direnç yok.

Bu yüzden ben kailh box white ı daha çok severim ama illa sessiz olsun derseniz Cherry MX Red Switch tek seçenek gibi.
Kailh White Box switch kullanıyorum. Sessiz bir klavye arıyorsanız önermem. Sesli fakat oyun oynarken kulaklık takınca hissetmiyorsunuz. Onun dışında basış hissiyatı çok iyi. Bir kez bile yay sesi almadım bu switchden ki çoğu mekanik switchlerin en büyük sorunu yay sesidir.

Gigabyte aorus k1 Red Switch bir klavye mi?

Ben evde olduğum için ev halkı da yanımda oluyor haliyle uyuyan olduğu için sessiz klavye olması benim için daha önemli.
Cherry MX Red Switch klavyeler biraz tuzlu oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı