Kailh switchler kaliteli midir?

TechnoMan46

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Mekanik klavye switchlerinin en kalitelisinin Cherry Mx switchler olduğunu biliyoruz. Ancak bazı büyük markalar, bazı klavye modellerinde Kailh switch kullanıyor. Mesela Amazon'da 588 TL olan HyperX Alloy FPS RGB klavyede Kailh Silver Speed Switch mevcut. 380 TL fiyata sahip SS Apex M400 de Kailh switchlere sahip. Hissiyat olarak Cherry Mx switchlerin en iyi olduğu söylenmekte. Gateron ve Kailh' de zaten Cherry klonu.
Gelelim merak ettiğim kısma. Bu Kailh switchler pek önerilmiyor ancak SS ve HyperX markaları bu switchleri kullanıyorlar ki HyperX'in bahsettiğim klavyesinin fiyatı da ortada.
Sizce Kailh switchli bir klavye almak mantıklı mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavye alma aşamasında switch markalarını çok araştırdım. Bana göre Kailh Cherry'den sonraki kaliteli switchlerden biri.Cherry alacak param yoksa Kailh alırım ben.

Kailh Switch'ler kalitesiz switchlerdir. Razer da daha önce Kailh ile çalışmış beğenilmemiş Greetech firmasının Switch'lerini kullanmıştır. Kailh'e göre daha kaliteli Switch'lerdir Greetech Switch'ler. Sanırım Razer klavyelerinde hala Kailh Switch'leri de kullanıyor. Bende HyperX Alloy FPS Blue Switch kırmızı aydınlatmalı klavye vardı ve Cherry Switch kullanıyordu. HyperX almayı düşünüyorsanız Kailh değil Cherry Switch'li klavyelerini kullanmanızı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kailh Switch'ler kalitesiz switchlerdir. Razer da daha önce Kailh ile çalışmış beğenilmemiş Greetech firmasının Switch'lerini kullanmıştır. Kailh'e göre daha kaliteli Switch'lerdir Greetech Switch'ler. Sanırım Razer klavyelerinde hala Kailh Switch'leri de kullanıyor. Bende HyperX Alloy FPS Blue Switch kırmızı aydınlatmalı klavye vardı ve Cherry Switch kullanıyordu. HyperX almayı düşünüyorsanız Kailh değil Cherry Switch'li klavyelerini kullanmanızı öneririm.
HyperX almayı düşünmüyorum şu anlık. Cherry switch bulunduran mekanik klavyeleri araştırıyorum da. Bunu da sormak istedim.

HyperX Alloy Elite RGB, HyperX Alloy Elite, HyperX Alloy FPS ve HyperX Alloy FPS Pro bunlarda Cherry MX kullanılıyor. HyperX yeni Alloy FPS RGB ile Kailh kullanarak kalitede geriye gitti.

Apex M400'de SteelSeries kendi QX1 switchlerini kullanıyor.

HyperX Alloy Elite RGB, HyperX Alloy Elite, HyperX Alloy FPS ve HyperX Alloy FPS Pro bunlarda Cherry MX kullanılıyor. HyperX yeni Alloy FPS RGB ile Kailh kullanarak kalitede geriye gitti.

Apex M400'de SteelSeries kendi QX1 switchlerini kullanıyor.
SS Apex M400' de bulunan anahtarların markası Kailh' dir. Steelseries ile Kailh firmasının beraber geliştirdikleri bir anahtar.
ss400.png

Önceki klavyem Razer Blackwidow Chroma ondada Kailh switch kullanılıyordu çift basma ve takılı kalma sorunu vardı aklında bulunsun.
Bu sorunu yaşayanları duymuştum hocam. Bu tarz üst seviye ekipman üreten ve bunları yüksek fiyata satan markalarda böyle sorunlar yaşamak çok can sıkıcı olsa gerek.

SS Apex M400' de bulunan anahtarların markası Kailh' dir. Steelseries ile Kailh firmasının beraber geliştirdikleri bir anahtar.
Eki Görüntüle 341798

Bu sorunu yaşayanları duymuştum hocam. Bu tarz üst seviye ekipman üreten ve bunları yüksek fiyata satan markalarda böyle sorunlar yaşamak çok can sıkıcı olsa gerek.
Kendi sayfasında verilen fotoğraf bu.

Screenshot_20181105-002147_Chrome.jpg

Belki güncellenmiştir.

Kendi sayfasında verilen fotoğraf bu.

Eki Görüntüle 341799

Belki güncellenmiştir.
Switchler QX1 olarak geçmekte zaten. SS ve Kailh firması beraber geliştirmiş. Bu yüzden SS kendi ismini vermiş. Klavyede de Cherry' de olduğu gibi Kailh ismi yazılı. SS sitesinde bulunan fotoğrafta muhtemelen temsili çünkü M400' ün kırmızı switchli modeli yok.

Geri
Yukarı