Kalabalık iyi lise mi? 15 kişilik orta düzey lise mi?

Talha357

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, 340 LGS puanı olan bir imam hatip lisesine gidiyorum. 10. sınıfım, evim okula uzak. Ama sınıfta sadece 15 kişiyiz. Nakil yapmayı düşündüğüm bir okul var. 96 OBP istiyor, puanım yetiyor. Evime de yakın. Ama sadece bir sınıfta 40 kişi ders görülüyor. Hangisi daha mantıklı sizce, öneri yaparsanız sevinirim.

Merhaba, 340 LGS puanı olan bir imam hatip lisesine gidiyorum. 10. sınıfım, evim okula uzak. Ama sınıfta sadece 15 kişiyiz. Nakil yapmayı düşündüğüm bir okul var. 96 OBP istiyor, puanım yetiyor. Evime de yakın. Ama sadece bir sınıfta 40 kişi ders görülüyor. Hangisi daha mantıklı sizce, öneri yaparsanız sevinirim.

İmam Hatip'te okumaktan iyidir diye düşünüyorum. 40 kişi zaten standart Türkiye'de, maalesef.

Ben senin yerinde olsam dogruca Anadolu lisesine nakil aldırırdım. İmam hatipten çok daha iyidir.

Lisenin kalitelisi olmaz öğrencinin iyisi olur🙂 devlet liseleri hep aynı adlarına bakma benim matematik hocam kendi dedi bunu.

Ben her zaman kalabalık sınıfta ders işlenmesini doğru buluyorum. Sebebini ise şu şekilde açıklayabilirim:

Örneğin, hoca ders anlatıyor. "A" öğrencisinin sorduğu soru belki diğer öğrencinin açığını kapatır, o öğrencinin öğrenmesine vesile olur. Yani bundan daha güzel ne olabilir ki? Kalabalık sınıfta ders işlemek her zaman en iyisidir ancak o kalabalık sınıfta otoriteyi de sağlamak önemli tabii ki.

Geri
Yukarı