Kalan 51 gün ve durumum

ibrahimY

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Ankara
Daha fazla  
3 hafta önce yazdığım konudan sonra yine bir durum güncellemesi yazmak istedim.

Dil bilgisinde yine eksiklerim var, sevmiyorum ve erteliyordum.
Biyolojide sistemlerin birazı kaldı. Matematik, fizik, kimya bitti.
Sosyale de başlamayı düşünüyorum, video + deneme şeklinde.

Hazirana doğru bitirmeyi düşünüyordum daha erken oldu. Mayısın ortasında konu çalışmam biter galiba ve TYT-AYT soru, deneme ne varsa artık yoğunlaşırım.
TYT netlerim bir düşüyor bir artıyor, hayırlısı olsun artık. AYT de git gide yükseliyor.

Umarım sizin de iyi gidiyordur, başarılar.

Bizim de bir senemiz var, TYT denemeleri yapıyor okul, uzaktan olmasının da biraz etkisi oluyor. Netler 60 civarında geziyor. Matematikte neredeyse problemlere geldim, fizikte de ilerliyorum. Biyolojiye yeni başladım, yakın zamanda kimya da başlayacağım inşaallah. Paragraf çözmeyi alışkanlık haline getiremedik ama daha. 😅 Umarım herkes istediği üniversitede istediği bölümü okur. 😁

Bizim de bir senemiz var, TYT denemeleri yapıyor okul, uzaktan olmasının da biraz etkisi oluyor. Netler 60 civarında geziyor. Matematikte neredeyse problemlere geldim, fizikte de ilerliyorum. Biyolojiye yeni başladım, yakın zamanda kimya da başlayacağım inşaallah. Paragraf çözmeyi alışkanlık haline getiremedik ama daha. 😅 Umarım herkes istediği üniversitede istediği bölümü okur. 😁
İnşallah.

Son düzenleyen: Moderatör:
@706143 11. sınıf olarak çok iyi durumdasınız gibi. Aman ha 11 şu an daha önemli ama haberiniz olsun.
Aman hocam nazar değmesin. 😅 Okuldaki hocalarımız da sağ olsun, matematik hocamız 11’i bıraktı TYT işliyor. Edebiyatçımız da dil bilgimizin mükemmel olduğunu (!) bildiği için üzerinden geçiyor. Umarım herkes istediği hayatı yaşar. 😁

Organiği bitirmişsiniz. Ben hala alkenlerdeyim. 🥲

Ben de sizin gibi dil bilgisini aksatıyorum. Bu hafta sonu bir aksaklık olmazsa ses bilgisi, yazım kuralları, ve cümlenin öğelerini bitirmeyi hedefliyorum.

Ben de fizikte elektriği yarıladım. Manyetizma ve alternatif akım kaldı.

Biyolojide benim üreme ve boşaltım sistemi kaldı. Bitki biyolojisini dershanede işliyoruz. İkisini paralel götürüyorum.

Matematik bitti. Sizin öneriniz üzerine Mert hocanın fonksiyonlar tekrar dersini izleyip soru çözmüştüm. Eksik yerleri kapattım. Şimdi tekrarlara başladım. Parabol ve eşitsizlikleri tekrarlıyorum bu hafta.

Geometride bir tek çember analitiği kaldı. Çember bittikten sonra bir tane daha soru bankası bitirmeyi hedefliyorum.

Benim de çalışmalarım bu şekilde. Konular inşallah yetişir. Bazı konuları çok hızlı geçtiğim için tam oturtamadığım konular var. Tekrara da vakit kalır umarım.

Size verimli çalışmalar dilerim hocam. Her şey gönlünüzce olsun.

@Blacksidemre Aaa lütfen biraz daha zorlamanızı rica ediyorum. Hidrokarbonları, özellikle alkanları iyi anlarsanız diğerleri kolay gelir.
Yine Mert Hoca kanalında yeni AYT tekrarları atıyor. Görmüşsünüzdür belki, öneririm.

AYT konu çalışmaları-tekrarları son güne kadar gitse bile bence bir mazuru yok. Kolay gelsin size de, teşekkür ederim.

Son düzenleme:
@Blacksidemre Aaa lütfen biraz daha zorlamanızı rica ediyorum. Hidrokarbonları, özellikle alkanları iyi anlarsanız diğerleri kolay gelir.

Hocam, daha çok biyoloji odaklı olduğum için kimyayı aksattım. Dershane ile aynı yerde olduğum için kimyayı dershane ile götürmeyi hedefliyorum. Zaten hocam adlandırmalardan sonrası kolay, bir şekilde halledeceğim.

Yine Mert Hoca kanalında yeni AYT tekrarları atıyor yeni. Görmüşsünüzdür belki, öneririm.

Aynen hocam. Parabol tekrar videosunu bugün izledim. Diğer konularımı da oradan tekrar edeceğim. Mert hocayı keşfetmemi sağladığınız için ayrı teşekkür ederim.

AYT konu çalışmaları-tekrarları son güne kadar gitse bile bence bir mazuru yok. Kolay gelsin size de, teşekkür ederim.

Haklısınız, AYT'ye son gün bile çalışılabileceğinin taraftarıyım, ama biz yine şimdiden konuları bitirip rahat edelim :) Ben de teşekkür ederim.

Konuların mayıs sonundan önce bitmesi güzel olur, denemeye, çıkmışlara ve unutulan konulara rahatça zaman ayırabilirsiniz. TYT netlerinin dalgalanması da normal, her gün deneme çözseniz bile hemen artmıyor o netler. Yine de güzel ilerliyorsunuz gibi, sosyali de fazla aksatmayın. Özellikle coğrafya 9-10 kitaplarına birkaç gün boyunca sabahları 1'er saat bakabilirsiniz.

Organiği bitirmişsiniz. Ben hala alkenlerdeyim. 🥲

Ben de sizin gibi dil bilgisini aksatıyorum. Bu hafta sonu bir aksaklık olmazsa ses bilgisi, yazım kuralları, ve cümlenin öğelerini bitirmeyi hedefliyorum.

Ben de fizikte elektriği yarıladım. Manyetizma ve alternatif akım kaldı.

Biyolojide benim üreme ve boşaltım sistemi kaldı. Bitki biyolojisini dershanede işliyoruz. İkisini paralel götürüyorum.

Matematik bitti. Sizin öneriniz üzerine Mert hocanın fonksiyonlar tekrar dersini izleyip soru çözmüştüm. Eksik yerleri kapattım. Şimdi tekrarlara başladım. Parabol ve eşitsizlikleri tekrarlıyorum bu hafta.

Geometride bir tek çember analitiği kaldı. Çember bittikten sonra bir tane daha soru bankası bitirmeyi hedefliyorum.

Benim de çalışmalarım bu şekilde. Konular inşallah yetişir. Bazı konuları çok hızlı geçtiğim için tam oturtamadığım konular var. Tekrara da vakit kalır umarım.
Organik dışında ciddi konunuz kalmamış sizin de, diğerleri mayısa yetişir gibi. Sonrasında oturtamadığınız konulara da vakit kalacaktır zaten, haziran ayında günlük TYT-AYT dışında kalan 8-9 saatlik sürede dinlene dinlene 3-4 konu veya bir MEB kitabı bitirilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı