Kalan Yaz Tatilinde Ne Yapmalı?

Programlama dili öğrenmek istiyorum. Öncelikle algoritmalardan mı başlayıp, dillere geçmeliyim? Bunun haricinde; hangi dili ilk olarak öğrenmemi önerirsiniz?
(C'den başlayıp c++'ya geçmeyi düşünüyorum. Doğru bir tercih mi?):confused:

Mutlaka okumalısınız. Edebiyat ve tarih dersi görecek arkadaşlar için de çok faydalı olacaktır. Ki Türk tarihini en iyi anlatan şeylerden birisi de edebiyattır. Şiddetle tavsiye ediyorum.
Edebiyat dersinde birkaç yazar ve şair gördüm fakat bu işler ders olarak okutulunca insana sıkıcı geliyor. Ama ilk fırsatta Nazım Hikmet, Necip Fazıl gibi şairleri okuyacağım.

Edebiyat dersinde birkaç yazar ve şair gördüm fakat bu işler ders olarak okutulunca insana sıkıcı geliyor. Ama ilk fırsatta Nazım Hikmet, Necip Fazıl gibi şairleri okuyacağım.

Evet, bazen edebiyat en sıkıcı derslerden birisidir. Özellikle öğretmenlerin sürekli olarak öğretmeye çalıştığı o eski terimler, sözcükler çok can sıkıyor. :)

Fakat edebiyat öğretmenleri genelde okulun ilk günü, "Aranızda sevdiğiniz bir şair ya da şiir var mı?" tarzında sorular sorar. İlk birkaç gün edebiyat dersi bu şekilde geçer. Edebiyata, şiirlere ufakta olsa ilgi olursa öğrencinin ön plana çıkacağına inanıyorum.

Nazım Hikmet ve Necip Fazıl'ı okumanıza sevinirim. İkisi de şiir yazmakta ustadır. :)

Evet, bazen edebiyat en sıkıcı derslerden birisidir. Özellikle öğretmenlerin sürekli olarak öğretmeye çalıştığı o eski terimler, sözcükler çok can sıkıyor. :)

Fakat edebiyat öğretmenleri genelde okulun ilk günü, "Aranızda sevdiğiniz bir şair ya da şiir var mı?" tarzında sorular sorar. İlk birkaç gün edebiyat dersi bu şekilde geçer. Edebiyata, şiirlere ufakta olsa ilgi olursa öğrencinin ön plana çıkacağına inanıyorum.

Nazım Hikmet ve Necip Fazıl'ı okumanıza sevinirim. Bu alanda çok iyiler.
Sayısal öğrencisiyim, genellikle edebiyat dersinde uyuyoruz ama dinlemek lazım.

Bu arada konu güncel.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı