Kaldı mı SA-MP oynayan?

SA:MP oynayan bitmez, bittiğini düşünenler yanılıyordur. Yabancı serverlar dahil araştırma yaparsanız, yaklaşık bu saatler arasında 10 bin küsür veyahut daha fazla kişi SA:MP oynuyor. Ben de 2010 yılından beri Roleplay oyuncusuyum. SA:MP'nin değeri gözümüzde bir başka.

Çok uzun bir konu. SAMP teknik olarak hala çalışıyor ve sunucular var. Ama baş geliştiricisi (Kalcor) bile SAMP'ı bıraktı. SAMP'ta roleplay açısından önemli birçok sunucu GTA V'e kaymaya başladı. Freeroam ise fazla sunucu görmedim. MTA'nın 2-3 sene daha devam edeceğini düşünüyorum.
SA:MP oynayan bitmez, bittiğini düşünenler yanılıyordur. Yabancı serverlar dahil araştırma yaparsanız, yaklaşık bu saatler arasında 10 bin küsür veyahut daha fazla kişi SA:MP oynuyor. Ben de 2010 yılından beri Roleplay oyuncusuyum. SA:MP'nin değeri gözümüzde bir başka.
Siz ne diyorsunuz? LSRP bile Rage:MP sunucusu açıyoruz diyor. 2010'dan beri roleplay yaptığınıza göre LSRP'nin SAMP tarihindeki öneminin farkındasınızdır. LSRP giderse, roleplay biter.

Doğrulanmış, GTA V'e geçecek sunucular listesi:
Vendetta (Yöneticilerinin bir kısmı açıyor), 19, Vice, LSRP, Inception

Son düzenleme:
Eskiden oynanırdı.
Şimdi herkes yeni nesli oyunlara sarmış. Ama oynayan birisi de vardır.

Çok uzun bir konu. SAMP teknik olarak hala çalışıyor ve sunucular var. Ama baş geliştiricisi (Kalcor) bile SAMP'ı bıraktı. SAMP'ta roleplay açısından önemli birçok sunucu GTA V'e kaymaya başladı. Freeroam ise fazla sunucu görmedim. MTA'nın 2-3 sene daha devam edeceğini düşünüyorum.

Siz ne diyorsunuz? LSRP bile Rage:MP sunucusu açıyoruz diyor. 2010'dan beri roleplay yaptığınıza göre LSRP'nin SAMP tarihindeki öneminin farkındasınızdır. LSRP giderse, roleplay biter.
Hocam yaklaşık 6, 7 adet 1000/1000 çeken Roleplay sunucuları var. LS:RP bitse bile SA:MP'de olan aktifliğin biteceğini sanmam. Belki çok uzun zaman sonra bitebilir.

Hocam yaklaşık 6, 7 adet 1000/1000 çeken Roleplay sunucuları var. LS:RP bitse bile SA:MP'de olan aktifliğin biteceğini sanmam. Belki çok uzun zaman sonra bitebilir.
2010'dan beri nasıl oynadığınızı anlayamadım. Kalcor, Rusça bilmiyor. O yüzden her zaman LSRP topluluğuyla iletişim halindeydi. SAMP'ın son durumunu da LSRP sağladı. GTA'daki rollerin temeli LSRP'ye dayanır. Birçok sunucunun LSRP'yi takip ettiğine dikkat edin, LSRP ne yaparsa onlar da onu yapıyor. LSRP, açık açık "GTA V'e geçiyoruz" diyor. Birkaç ay önce de Rage:MP için geliştirici aradıklarını duyurmuştu. SAMP'da roleplayın bittiğini düşünüyorum.

Son haberi bildireyim, MTA'nın yeni güncellemesiyle birlikte PWN ve AMX dosyalarını LUA'ya çevirme özelliği ekleniyor. Sence o kadar avantajı olan MTA varken, geliştiricisinin bile takmadığı SAMP'da dururlar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı