Kaldırılamayan Windows güncellemeleri

GORGU

Hectopat
Herkese iyi ve sağlıklı günler dilerim. Daha önce mavi ekran hatası ile ilgili bir başlık açmıştım ve MayCrasH gerçekten çok yardımcı oldu kendisine teşekkür ederim fakat sorunum çözülmedi. Onunda belirttiği gibi servis yetkilileri ile görüştüm ve onlar bana 2 saat süren bir donanım testi yaptırdılar. Donanım testi sonucunda bir sorun çıkmadı. Servis yetkilileri donanımsal bir sorun olmadığını, sorunun yazılımsal olduğunu bu yüzden format atmam gerektiğini söylediler. Ben de onlara format atarken bile hata alıyorum deyince onlar servise göndermemi istediler. Fakat 1 haftadır bazı kargo problemlerinden dolayı gönderemedim. Bu süreç içerisinde yeniden format atmaya karar verdim. 5 kez denedim ama format atarken mavi ekran veriyordu. 6. denememde başarılı oldum ama yine de sorun geçmedi. Bende en son yüklediğim güncellemelere baktım. Bilgisayara bugün (30.03.2020) format atmama rağmen bazı Windows güncellemeleri 10.01.2020 tarihinden kalma güncellemeler ve bu güncellemeleri güvenli modda bile kaldıramadım. Bunlar KB4513661, KB4517245 ve Security Update for Adobe flash Player güncellemeleri. Bu güncellemelerden kaynaklı mavi ekran hataları olabilir mi? Eğer olabilirse bu güncellemeleri nasıl kaldırabilirim?

Merhaba, size yardımcı olmak için buradayım. Bazen mavi ekran(BSoD) hatalarına güncelleştirmeler de sebep olabilir.
Anladığım kadarıyla siz bazı güncelleştirmeleri kaldıramamışsınız. Nedeni şu olabilir:
Windows, bazı güncelleştirmeler için kaldırma seçeneğini sunmaz. Bu nedenle güncelleştirmeyi kaldıramıyor olabilirsiniz.
Saygılarımla.
Ayrıca daha fazla bilgi için: Mavi ekran hatalarını giderme (Microsoft Orijinal Sitesi)

Merhaba, size yardımcı olmak için buradayım. Bazen mavi ekran(BSoD) hatalarına güncelleştirmeler de sebep olabilir.
Anladığım kadarıyla siz bazı güncelleştirmeleri kaldıramamışsınız. Nedeni şu olabilir:
Windows, bazı güncelleştirmeler için kaldırma seçeneğini sunmaz. Bu nedenle güncelleştirmeyi kaldıramıyor olabilirsiniz.
Saygılarımla.
Ayrıca daha fazla bilgi için: Mavi ekran hatalarını giderme (Microsoft Orijinal Sitesi)
Cevabını aradığım soruyu tekrar sormak istiyorum. Bu güncellemeleri kaldırmanın bir yolu var mı?

Yeniden merhaba.
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak çözüme ulaşabilirsiniz.
Windows 10 kaldırılamayan güncellemeleri kaldırma.
Ayrıca sistem geri yükleme ile de kaldırabilirsiniz.
Sistem geri yüklemeyi kullanmayı bilmiyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz.
Sistem geri yükleme işe yaramazsa aşağıdaki bağlantıya tıklayarak sorununuzun başka bir çözümüne ulaşabilirsiniz.
Bağlantı.
İşe yarayıp yaramadığını bana bildirirseniz sevinirim.

Bu sorunu teknik servise söylediğimde bu güncellemelerin ancak microsoft ile iletişime geçip kaldırabileceğim söylendi. Bende uğraşmayıp servise gönderdim.

Geri
Yukarı