Kaldırılmasını istediğiniz ders nedir?

Çünkü anlatmıyorlar. Edebiyatta adamların yazdığı rezalet kitaplar ezberlenirken dil ve anlatımda da metin yazılıyor, cümleler elmasına armuduna ayrılıyor, yetmiyor, kelimeler de ayrılıyor. Zincirleme ad tamlaması diye bir şeyin adını bilmem benim umurumda değil. Bana 2 örnek versen sana 10 tane örnek verip ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını anladığımı gösterebilirim. Aynısı İngilizce için de geçerli. Dolusuyla şey biliyorum ama biri gelip bunun adı ne dese bilmem
Rezalet kitaplar derken? Hiç Ömer Seyfettin, Sabahattin Ali vb. Yazarların kitaplarını okumadınız galiba. Cümle kurmak için de ögelere ihtiyac duyarsınız, senin cümlende özne olmasa düzgünce konuşamazsın bile, sizin dediğinize göre tarihte insanlığın önemli bir kısmı gereksiz oluyor o zaman. Madem bir bilginin isminin olmasından memnun değilsiniz insanların isminde de aynı şey geçerli oluyor.
Spor yapmak yerine boş boş oturulması veya mahalle maçı yapılması. Lisede ise yılın birkaç haftasında boş boş koşturur, üstüne bir kağıt parçası verip şu hareketleri yapacaksınız, sınav yapacağım derlerdi. Mum duruşu yapmam benim ne işime yarayacak? Şişman arkadaşım "düzgün" takla atamıyor diye 57 kere denetmeye gerek var mı?
Hocam insanların kendi arasında futbol, basketbol, voleybol vb. Maçları yapmasıda spor oluyor biliyorsunuz değil mi? Olanlar sizin hocanızla alakalı ben devlet okulunda okuyorum hiç dediklerinizle karşılaşmadım kaç yıldır. Artık edebiyat hocanızada beden hocanızada nasıl bir kin duyuyorsanız.

Rezalet kitaplar derken? Hiç Ömer Seyfettin, Sabahattin Ali vb. Yazarların kitaplarını okumadınız galiba.
Okudum. Maalesef okudum. O dönemlerde yaşamış iş gören eserleri olan çok az adam var. Ömer Seyfettin iyilerden. Kötülere dolusuyla adam sayabilirim. İyiler birisi adını anmadığı sürece aklıma bile gelmez. Kötüler o derece kötü.

Elin gavuru 1600 yılında Don Quixote yazıyorsa ve bizim garibanımız 300 yıl sonra Eylül'ü yazıyorsa gönül rahatlığıyla kötü derim.

Ben gayet güzel cümleler kurduğumu düşünüyorum. Nasıl araba kullanmak için makine mühendisi olmaya gerek yoksa cümle kurmak için de onları bilmeye gerek yok.

Hocam insanların kendi arasında futbol, basketbol, voleybol vb. Maçları yapmasıda spor oluyor biliyorsunuz değil mi?
E ben oynamıyorum. Veya oynamak istemiyorum. Bana bir katkısı yok. Boşa harcadığım 2 saat demek.

16 yıllık eğitim hayatımda düzgün hocalarımın sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Maalesef önüne geleni öğretmen yapıyorlardı. Şimdi de onlar olduysa biz de oluruzcular olmaya çalışıyor.

Felsefe, teknoloji, tasarım, edebiyat,müzik görsel kaldırılsın bu dersler yüzünden matematik haftada 6 saat yetmiyor 12 saat olmalı bence.

Geri
Yukarı