Kale kuşatma asker sayısı değişiyor mu?

Bir krallığa girersen o krallığın dostları senın dostun düşmanları düşmanın olur birliklerin aynı şekilde durmaya devam eder savaşa girip ölmezlerse tabii.

Ayrıca kervana gönderdiğin yoldaşın ticaret seviyesi yüksek olsun daha çok kazandırır ve geçtiği yerlerden ilişki ilerletme bonusu var onu al kervancılara.

Dükkan alma derim alacaksan da gidip en güvenli yerde al çünkü şehir ele geçirilirse yağmalanıyor ve senin dükkanında gidiyor onun yerine kendin ticaret yap kervan kur daha iyi.

Gıda kısmındaki her şey gerçek dünyadaki gibi yazın buğday hasat edildiği için ucuz ama kış geldikçe pahalılaşıyor. Hurma güneyde ucuzken kuzey şehirlerinde pahalı oluyor gibi gibi.

Ama para işini halletmen için demircilikten yürümen lazım o kısmı burada anlatamam YouTube'da anlatan çok video var.
Zaten biraz uğraştıkça arada sadece şehirlerde dinlenip demircilik yapman yetiyor para sorunun kalmıyor.

Ve krallıktan ayrılmadan önce en az 5M 6m paran olsun çünkü ayrıldıktan sonra tek başına olacaksın ve başka klanları kendine bağlaman gerekecek bunun için para ve cazibe gerek ayrıca savaşta esir aldığın lordları salmanı tavsiye ederim ilişkin artar sonra onları kendi kurduğun krallığa dahil etmen daha kolay olur. Bu arada bir klanı kendine savaş halindeyken bağlarsan kendi kale ve şehirleriyle birlikte sana katılıyor bu yüzden savaş halindeylen daha zor ve pahalı oluyor.

Benım zaten kişisel para olarak sorunum yok demircilik işini halletmiştim çünkü şu an bir kılıç satıyom 15 bin çok iyi ama ben emın olamadım simdi krallığa gireceğim kaleleri falan mı vercekler bana? Neyse işte bir şey yapıyorlar sonra kaleleri teslim ederek çıkıyom. Buraya kadar oldu sanırım çıktıktan sonra benım krallık kurmamda nasıl işe yarayacak.

Tavsiyem birlik sayını 150-200 de minimun sabitlemeden kendi kralliğını kurmaman. Ayrıca 3-4 yoldaş birliğin olmalı ve her biri en az 80-90 askerli olmalı. Her 500 nüfuzda bir yoldaşı kendi lordun yapmalısın. Ondan dolayı sana seri nüfuz veren politikalar ile kralın +40 birlik büyüklüğüne sahip olduğu politikayı seç. Son olarak tavsiyem belirli bir şehir veya kale sayısına ulaşana kadar başka bir krallığa katılman olur. Ben hep güneye katılır ve erzenuru kendi haneme alırım mesela sonrasında toprakları kendi elinde tutarak ayrılman gerekli(sana savaş açacaklar). Lordlarla ilişkini iyi tutup kendi safına çekmeyi unutmaman da lazım. Ben kendim ilk ayrıldığımda kendi birliğim 300-400 arası ve kişi başı 100'den 4 tane yoldaş birliği ile erzenur kalesi ve üstteki iki şehre sahiptim. Yakın bölgelerde oldukları için saldırı aldıklarında direkt dönüp savunabiliyorduk. Her 500 nüfuzda yoldaştan bir lord yaratıp ona kale verdim böylece o da kendi bölgesini oluştururken ben de +100 asker edindim(yeni yoldaş birliği ve lord yaptığınız yoldaşın birlikleri) ayrıca kısa süreli destek için paralı askerleri de saflarınıza çekebilirsiniz. Eğer olması gerekenden erken ayrılırsanız gelişim olarak -100 yersiniz tabiri caizse. Krallıklar size seri seri savaş açıyor eğer onları püskürtecek gücünüz olmazsa oyununuz biter.

Tavsiyem birlik sayını 150-200 de minimun sabitlemeden kendi kralliğını kurmaman. Ayrıca 3-4 yoldaş birliğin olmalı ve her biri en az 80-90 askerli olmalı. Her 500 nüfuzda bir yoldaşı kendi lordun yapmalısın. Ondan dolayı sana seri nüfuz veren politikalar ile kralın +40 birlik büyüklüğüne sahip olduğu politikayı seç. Son olarak tavsiyem belirli bir şehir veya kale sayısına ulaşana kadar başka bir krallığa katılman olur. Ben hep güneye katılır ve erzenuru kendi haneme alırım mesela sonrasında toprakları kendi elinde tutarak ayrılman gerekli(sana savaş açacaklar). Lordlarla ilişkini iyi tutup kendi safına çekmeyi unutmaman da lazım. Ben kendim ilk ayrıldığımda kendi birliğim 300-400 arası ve kişi başı 100'den 4 tane yoldaş birliği ile erzenur kalesi ve üstteki iki şehre sahiptim. Yakın bölgelerde oldukları için saldırı aldıklarında direkt dönüp savunabiliyorduk. Her 500 nüfuzda yoldaştan bir lord yaratıp ona kale verdim böylece o da kendi bölgesini oluştururken ben de +100 asker edindim(yeni yoldaş birliği ve lord yaptığınız yoldaşın birlikleri) ayrıca kısa süreli destek için paralı askerleri de saflarınıza çekebilirsiniz. Eğer olması gerekenden erken ayrılırsanız gelişim olarak -100 yersiniz tabiri caizse. Krallıklar size seri seri savaş açıyor eğer onları püskürtecek gücünüz olmazsa oyununuz biter.

Peki başka krallıktan biriyle evlensem kötü mü olur?

Şu an kuzey imparatorluğu adına çalışıyorum burada paralı asker olarak geçiyor ama sizin kastettiğiniz şey bu sanırım.

Son düzenleme:
Peki başka krallıktan biriyle evlensem kötü mü olur?

Şu an kuzey imparatorluğu adına çalışıyorum burada paralı asker olarak geçiyor ama sizin kastettiğiniz şey bu sanırım.

Kimle evlendiğin fark etmiyor direk senin klan üyen oluyor zaten.

Nüfuz arttıran politikalar var savaşlardan aldığın nüfuzu arttıran bufflar var. Bir süre sonra artacak merak etme.

Sen paralı askersen kazandığın nüfuz otomatik paraya dönüşüyordur.

küçük gruplar çok vermez ama iyi bir savaş kazanırsan en az 30 40 kazanırsın.

Nüfuz arttıran politikalar var savaşlardan aldığın nüfuzu arttıran bufflar var. Bir süre sonra artacak merak etme.

Sen paralı askersen kazandığın nüfuz otomatik paraya dönüşüyordur.

Küçük gruplar çok vermez ama iyi bir savaş kazanırsan en az 30 40 kazanırsın.

Kaybettiğim özellikleri geri nasıl kazanacağım?

Geri
Yukarı