Kalecilik için tavsiyeler

yamacxx

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,

En son 7. sınıfta aktif olarak kursa giderek kalecilik yaptım. Kurslar olduğundada kalecilikte gayet iyiydim. Neredeyse 2 yıl kalecilik yaptım fakat babamın beni kursa götürmemek istemesiyle kaleciliğe son verdim. Sonrasında da hoca arkadaşlara benim hakkımda eğer kaleciliğe devam etseydi onu takıma alacaktım demiş... O sözler de beni bayağı üzdü. Ardından sadece okulda, beden derslerinde ve mahalle maçlarında kalecilik yaptım ama yarın U16 liginde bir takımın antrenmanına katılacağım ve eğer hoca beni beğenirse de takıma alacak. Yalnız ligde 9 takım var ve bu gideceğim takım sanırım hepsinden kötü. Bu yüzden de biraz tedirginim. Bu arada şanslıyım çünkü takımlarında sadece 1 kaleci var ve o da benim gibi kilolu. Ama benim avantajım aktif olarak diyet yapmam ve şu ana kadar 7 kilo vermem. Ve arkadaşlarımın da dediğine göre o gideceğim takımdaki kaleci çocuk hem toplara uçamıyormuş hem de degajları autları çok kötüymüş. Bu arada benim boyum 1.80 yaşım da 16. tavsiye verir misiniz? Bu arada U16 ligine gidersem de o 7. sınıfta gittiğim eski takımımla rakip olacağız. Aynı ligdeyiz. Aynı şekilde o benim hakkımda "futbolu devam ettirse takıma alacaktım" diyen hoca da o eski takımımın hocası ve onunla da karşılaşacağım. Belki selam veririm.

Eğer takıma girersen çok fazla çalış çok fazla antrenman yap. Belki daha üst yerlere çıkarsın. Kendini göster maçlarda zaten beğenirlerse diğer takımlara da gidebilirsin.

Ben şu anda kalecilik yapıyorum. Size verebileceğim tek tavsiye, kalede adım atmanız ve stoperle sürekli konuşmanız. Çünkü sahada oyunculardan daha iyi bir görüşe sahip olursunuz. Bunu onların lehine çevirmeniz önemli. Adım atmaktan kastım da her ne kadar uzun olsanız bile uzanamayacağınız noktalara ulaşmanız için çizgiye paralel adım atmanız önemli. Hele kiloluysanız kesin belinizi incitirsiniz. Yarın 14:00'da maçım var bana şans dileyin 😀 .

Ben şu anda kalecilik yapıyorum. Size verebileceğim tek tavsiye, kalede adım atmanız ve stoperle sürekli konuşmanız. Çünkü sahada oyunculardan daha iyi bir görüşe sahip olursunuz. Bunu onların lehine çevirmeniz önemli. Adım atmaktan kastım da her ne kadar uzun olsanız bile uzanamayacağınız noktalara ulaşmanız için çizgiye paralel adım atmanız önemli. Hele kiloluysanız kesin belinizi incitirsiniz. Yarın 14:00'da maçım var bana şans dileyin 😀
dediklerini uygulayacağım teşekkür ederim :D maçın içinde başarılar dilerim.Hangi takımdasın? Birde önerebileceğin bir kaleci eldiveni varmı 16 yaş için
Ben şu anda kalecilik yapıyorum. Size verebileceğim tek tavsiye, kalede adım atmanız ve stoperle sürekli konuşmanız. Çünkü sahada oyunculardan daha iyi bir görüşe sahip olursunuz. Bunu onların lehine çevirmeniz önemli. Adım atmaktan kastım da her ne kadar uzun olsanız bile uzanamayacağınız noktalara ulaşmanız için çizgiye paralel adım atmanız önemli. Hele kiloluysanız kesin belinizi incitirsiniz. Yarın 14:00'da maçım var bana şans dileyin 😀 .
dediklerini uygulayacağım teşekkür ederim :D maçın içinde başarılar dilerim.Hangi takımdasın? Birde önerebileceğin bir kaleci eldiveni varmı 16 yaş için
:D

Ne yaptınız, nasıl geçti antrenman? Aldılar mı sizi :)?
antrenman güzeldi. 5 tanemi ne şut geldi kaleye. bu arada diğer mevkidekiler ısınırken biz 3 kaleci kendimiz ısındık orda çok iyidim.maçtada 2 gol yedim ikiside ceza sahası dışı.İlkinde topun önünü bizim oyuncular kapadığı için geç gördüm. Bu arada top tam kafamın üzerinden geçti. yani görsem kurtarırdım.2 yi hayatta kurtaramazdım. çünkü hem solum zayıf. aslında sol elde yerden gelenler sıkıntı değilde 2. gol hem üstten geldi hemde tam sol üst köşeye doksana. orda atlayamadım yedim. birde yağmur tam karşıdan yağıyordu ve hep gözüme giriyordu gözüm sulanmıştı en son topu göremedim ondanda yemiş olabilirim Ama 1e1 de kurtarış yaptım sonra köşeye giden topu çıkardım birde adam kornerden direk kaleye vurdu onu çıkardım. bu arada bugün şansıma benim gibi ilk defa gelen bir çocuk vardı oda 4 5 sene kalecilik yapmış elit takımdan buraya gelmiş. o olmasa 1. kaleci rahat olurdum çünkü diğer kaleci iyi değil. ama sanırım bu benim gibi yeni gelenle 1. lik kapışmamız olacak. bu arada hocaya dedim diğer antrenmanlarada katılabilirmiyim oda tamam gel devam et dedi. sonrada nedense benim kafam işte hocaya daha ilk günden daha ilk antrenmandan takıma katıldımmı diye saçma gereksiz bir soru sordum. hocada bakacağız dedi . ve arkadaşımın dediğine görede bakacağız dedikten sonra gülmüş. sonrasındada hocaya beni idmana aldığınız için teşekkür ederim dedim ve elini sıktım. bu arada hoca çok katı. geçen hafta takımın kalecisi maçta yoktu o yüzden defansı kaleye sokmuşlar. şansada ligin en iyi takımı denk geldi 18-0 yenilmişler. hoca antrenman başında bizi köşeye oturttu bir sövüyor hem rakip takıma hem de bize :D sana anlatamam çok bağırıyor
Ne yaptınız, nasıl geçti antrenman? Aldılar mı sizi :)?
bu arada düşünüpte yazdığın içinde teşekkür ederim

Geri
Yukarı