Kalemli tabletin ne özelliği var?

m1cope

Kilopat
Kalemli tablet alacaktım ama fiyatlar çok artmış durumda. Grafik tasarımı falan yapmayacağım. PowerPoint sunuları, PDF'ler vs. için kullanacağım. Normal bir tablet alıp kalemi ekstra olarak almakla kendiliğinden kalemi olan bir tablet almanın farkı ne? Çizim kalemi adı altında maksimum 150-200 TL'ye dokunmatik kalemler satılıyor. Bir de grafik tasarım eldiveni şeklinde elinizin ekrana değmesini engelleyen 2 parmaklı eldivenler satılıyor. Kalemle beraber 250 TL'ye halledilebilir. Huawei matepad 11'e bakıyordum ama o da çok artmış. Kalemsiz olarak alıp sonradan 250 TL'ye böyle bir çözümün zararı olur mu?

Kalem desteği olmayan cihazlarda dokunmatik kalem ile tutarlı bir performans alacağınızı zannetmiyorum. Kalemi sürekli kullanmanız gerekiyorsa kalem desteği bulunan ya da kendiliğinden kalemle gelen bir tablet almanız sizin için en hayırlısı olur.

Ne kadar iyi olur bilmiyorum sonuçta orijinal ürün değil ekranı çizebilir.
Zaten bu yüzden maksimum 150-200 demiştim. 30 TL'ye de var aynı ürünler ama kaliteli olanlar bu fiyattan başlıyor. Biraz daha iyi olanları da var ama her türlü daha ucuza geliyor.
Kalem desteği olmayan cihazlarda dokunmatik kalem ile tutarlı bir performans alacağınızı zannetmiyorum. Kalemi sürekli kullanmanız gerekiyorsa kalem desteği bulunan ya da kendiliğinden kalemle gelen bir tablet almanız sizin için en hayırlısı olur.
Ben de öyle düşündüğüm için ilk önce kalemlilere baktım ama sonra farkı anlayamadım. Kalemlerde bazı fonksiyonlar oluyor ama onları kullanmayacağım zaten. O yüzden konu açmak istemiştim.

Zaten bu yüzden maksimum 150-200 demiştim. 30 TL'ye de var aynı ürünler ama kaliteli olanlar bu fiyattan başlıyor. Biraz daha iyi olanları da var ama her türlü daha ucuza geliyor.

Ben de öyle düşündüğüm için ilk önce kalemlilere baktım ama sonra farkı anlayamadım. Kalemlerde bazı fonksiyonlar oluyor ama onları kullanmayacağım zaten. O yüzden konu açmak istemiştim.

Almayı düşündüğünüz tabletlerin linklerini atar mısınız?

Almayı düşündüğünüz tabletlerin linklerini atar mısınız?
Daha belirli şeylere karar kılmadım maalesef. Kafamdaki bu soruyu açıklığa kavuşturmadan detaylı araştırmayı yapmak istemedim. Çünkü eğer bahsettiğim konuda problemler varsa boşa araştırmış olmak istemedim. Bu sorunu netleştirdikten sonra karar kılacağım. Böyle giderse 2. ellere bile bakmam gerekebilir 🤦‍♂️ . Son dönemde her şeyin fiyatı o kadar artmış ki...

Kalemli model pek fazla yok ben yazın S6 Lite aldım. 2 bin liralık tablet 4 bin liraya ulaşmış ne yazık ki. Kalemli bir model aramıyordum o artısı olmuş oldu. Bir de Lenovo nun bir modeli vardı sanırım ama onda ön yüklü not uygulaması gelmiyormuş. Baseus un kalem uçlu dokunmatik kalemi var ben ondan almayı düşünüyordum S6 Lite almasaydım. Telefon ile kullananlar genelde memnun kalmışlar not alırken vs. araştırıp hatta deneyerek almak lazım mümkünse.

Kalemli model pek fazla yok ben yazın S6 Lite aldım. 2 bin liralık tablet 4 bin liraya ulaşmış ne yazık ki. Kalemli bir model aramıyordum o artısı olmuş oldu. Bir de Lenovo nun bir modeli vardı sanırım ama onda ön yüklü not uygulaması gelmiyormuş. Baseus un kalem uçlu dokunmatik kalemi var ben ondan almayı düşünüyordum S6 Lite almasaydım. Telefon ile kullananlar genelde memnun kalmışlar not alırken vs. araştırıp hatta deneyerek almak lazım mümkünse.
O kalemlerin uçları ince olmayıp şeffaf bir bölüm oluyor. O yazarken sorun yapmıyor mu acaba? Oranın özelliğini anlayamadım da ince uçlu olanlar ekranda çizilme falan yapar mı emin olamadım.

Geri
Yukarı