Kali available networks tuşuna tıklanmıyor

Enes Görür

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel® Alder Lake Core™ i7-12650H
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® RTX4060 Max-Performance 8GB GDDR6 128-Bit DX12
RAM: 16GB (1x16GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
SSD: TB M.2 SSD PCIe 4.0 x4
Realtek 8812bu AC1200 Mbps cihazını kullanıyorum. Sorun şu ki cihazı görüyor ama SS'teki gibi available networks tuşuna basamıyorum. Daha dün sorunsuz kullanıyordum, dün sorunsuz kullanabildiğime göre bir driver indirme gibi bir durum göremiyorum sanırım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Screenshot_238.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Realtek 8812bu AC1200 Mbps cihazını kullanıyorum. Sorun şu ki cihazı görüyor ama SS'teki gibi available networks tuşuna basamıyorum. Daha dün sorunsuz kullanıyordum, dün sorunsuz kullanabildiğime göre bir driver indirme gibi bir durum göremiyorum sanırım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 2148331
Merhaba kali yi direkt mi? yoksa wmware, virtualbox üzerinde mi? calıştırıyorsunuz?
Direkt çalıştırıyorsanız otomatik tanıması lazım,
Şu komutları deneyin
iwconfig
lsusb çıkan sonuçlara bakalım.
Ayrıca attack işleminde usb dongle interneti keser.

service NetworkManager restart deneyin.
denendi olmuyor

Merhaba Kali'yi direkt mi? Yoksa VMware, VirtualBox üzerinde mi? Calıştırıyorsunuz?
Direkt çalıştırıyorsanız otomatik tanıması lazım,
Şu komutları deneyin.
İwconfig.
Lsusb çıkan sonuçlara bakalım.
Ayrıca attack işleminde USB dongle interneti keser.

VirtualBox üzerinden çalıştırıyorum zaten çalışıp çalışmadığını lsusp komutuyla anladım ama gene de size SS ini atayım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_239.png
    Screenshot_239.png
    28,3 KB · Görüntüleme: 4
ifconfig (adaptörün adı) down && ifconfig (adaptörün adı) up deneyin. Adaptörün adı kısmına ifconfig de yazan ismi girin genelde wlan0 veya wl0 gibi bir ismi olur.

O zaman mevcut aglari goremiyor sistem, sanal makine ile alakali veya Wireless dongle ile ilgili bir sorun olabilir.

iwctl komutunu kullanarak tarama yapin bakalim, SSID'ler gorunmezse dedigim gibi sanal makine veya dongle ile ilgili sorun vardir.

Şu an yaptım 10 dakikadır falan
Waiting for IWD to start...
Diyor uzun mu sürüyor

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı