Çözüldü Kali Linux 10.0.2.15 IP adresi hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Triao

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Kali Linux'u VirtualBox'a kurdum ne zamandır bu hata var bir çözümünü bulamadım buraya yazma kararı aldım. Virtual boxda ağ ayarlarım NAT iken ifconfig komutunu uyguladığımda 10.0.2.15 IP adresini görüyorum. Bu benim IP adresim değil ve bu sefer ağ ayarlarımı köprü bağdaştırıcısı yaptığımda bu sefer internete bağlanamadım ve ifconfig yaptığımda IP adresini göremedim haliyle ve bu sorunum için bir çözüm var mı? Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanal bilgisayara kurulu olduğu için VirtualBox kendisi IP veriyor. Tarayıcıdan What is my IP? yazdığında gerçek IP adresini göreceksin.

Oradan kendi IP adresini göremezsin, VirtualBox dışında da göremezsin(Windows üzerinde ipconfig yazarak yani.) o IP adresi senin açık internetteki IP adresinden tamamen farklı bir adres, IP adresini modemin arayüzünde veya internette IP adresinizi gösteren sitelerde bulursunuz.

Arkadaşlar Kali Linux'u VirtualBox'a kurdum ne zamandır bu hata var bir çözümünü bulamadım buraya yazma kararı aldım. Virtual boxda ağ ayarlarım NAT iken ifconfig komutunu uyguladığımda 10.0.2.15 IP adresini görüyorum. Bu benim IP adresim değil ve bu sefer ağ ayarlarımı köprü bağdaştırıcısı yaptığımda bu sefer internete bağlanamadım ve ifconfig yaptığımda IP adresini göremedim haliyle ve bu sorunum için bir çözüm var mı? Cevaplarınızı bekliyorum.
NAT modda iken VirtualBox'ın sizin için yüklediği bağdaştırıcı üzerinden IP alımı yaparsınız.
Köprü modda iken modem'e bağlandığınız bağdaştırıcıyı seçmeniz gerekiyor. O zaman modem üzerinden sanki gerçek bilgisayarmış gibi IP adresi alırsınız.
Dış internet için arkadaşların söylediği gibi sitelerden bakmanız gerekmekte.

Öncelikle Wi-Fi adaptörün yoksa onu almanı ya da Ethernet bağlanmanı öneririm. Yoksa nettiscover dediğinde, mesela bazı aynı ağındaki IP adreslerin gözükmez. Belki sana da IP atayamamıştır, ben de oldu yani. Ethernet bağladım düzeldi tüm sorunlarım ve NAT değil bridged yapmalısın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanal makineler sanal bir ağ üzerinde çalışır. Kalinin sanal makine üzerinde kullanımı da bu yüzden tavsiye edilir. Gerçek bir ip istiyor iseniz Wifi kart üzerinden sanal makinenizi tanımlayarak o karttan bağlantı sağlayın. Direkt olarak ayrı bir ip adresi verecektir.

NAT modda iken VirtualBox'ın sizin için yüklediği bağdaştırıcı üzerinden IP alımı yaparsınız.
Köprü modda iken Modem'e bağlandığınız bağdaştırıcıyı seçmeniz gerekiyor. O zaman modem üzerinden sanki gerçek bilgisayarmış gibi IP adresi alırsınız.
Dış internet için arkadaşların söylediği gibi sitelerden bakmanız gerekmekte.

Sorun genel IP değilki komut satırına nettiscover komutu uyguladığımda Windows makinemi görmüyor ve diğer cihazları
Sanal makineler sanal bir ağ üzerinde çalışır. Kalinin sanal makine üzerinde kullanımı da bu yüzden tavsiye edilir. Gerçek bir IP istiyor iseniz Wi-Fi kart üzerinden sanal makinenizi tanımlayarak o karttan bağlantı sağlayın. Direkt olarak ayrı bir IP adresi verecektir.

Wmvareye geçtim düzeldi o sanal ağlar nasıl bir şey açıklama şansınız var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı