Kali Linux Dosya Nasıl Bulunur?

Terminal üzerinde dizinler arasında geçiş yapmak için cd komutunu kullanabilirsiniz.

Gitmek istediğiniz klasör root dizini altında olduğu için öncelikle root yetkisi almanız gerekmekte. Bunu sudo -s veya sudo su komutları ile yapabilirsiniz. Gitmek istediğiniz dizine ulaşmak için aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayabilirsiniz.
  1. sudo -s
  2. cd /root/.set/reports/powershell/

Terminal üzerinde dizinler arasında geçiş yapmak için cd komutunu kullanabilirsiniz.

Gitmek istediğiniz klasör root dizini altında olduğu için öncelikle root yetkisi almanız gerekmekte. Bunu sudo -s veya sudo su komutları ile yapabilirsiniz. Gitmek istediğiniz dizine ulaşmak için aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayabilirsiniz.
  1. sudo -s
  2. cd /root/.set/reports/powershell/
dediklerini yaptım fakat o dosyayı açmadı uçbirime yazdı ben o klasörü açmak istiyorum içinde önemli bir dosyam var
resimdeki gibi oluyor açılmıyor

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,4 KB · Görüntüleme: 303

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    39,7 KB · Görüntüleme: 286
Dostum senin öncelikle temel Linux Terminal komutlarını öğrenmen gerek. Arkadaşın dediği gibi basit bir kaç komut bile bilmeden Kali Linux kullanman ayrı bir saçma. Başlangıç için kullanım kolaylığı açısından Linux Mint, Elementary OS, Kubuntu gibi dağıtımlara yönelmeni tavsiye ederim.

Dizin içindeki dosyaların çıktısını almak için küçük harf ile LS kullanılır. I değil.

Dostum senin öncelikle temel Linux Terminal komutlarını öğrenmen gerek. Arkadaşın dediği gibi basit bir kaç komut bile bilmeden Kali Linux kullanman ayrı bir saçma. Başlangıç için kullanım kolaylığı açısından Linux Mint, Elementary OS, Kubuntu gibi dağıtımlara yönelmeni tavsiye ederim.

Dizin içindeki dosyaların çıktısını almak için küçük harf ile LS kullanılır. I değil.
bende LS(küçük harfle yazmıştım) yazmıştım ama sanırım uyarmam gerekirdi ı harfi gibi anlaşılmış .
Linux Mint gayet uygun .
bir yazılımı yapıcaktım bunu kurmamın gerektiğini söylediler ben kali linux u bırak linux bile kullanmadım ama yavaş yavaş öğreneceğim :)
Hangi yazılım için size bunu önerdiler birde burdan öneri alın isterseniz çok yazılımcı var buralarda

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı