Kali Linux kurulum ISO dosyası nereden bulunur?

Arshavinfx

Hectopat
Kali Linux'u harici bellek üzerinden kullanıyordumç öğrenmek amaçlı ama SSD üzerinden kullanmaya karar verdim, biraz öğrendikten sonra. Sorum şu SSD'ye kuracağım ISO dosyasını nereden bulabilirim? Araştırdım ama bulamadım maalesef. Tekrardan belirteyim Ubuntu değil "Kali Linux" ISO dosyası istiyorum. İyi günler.

ISO dosyalarını WinRAR ile aç demiş olabilir misiniz? Çünkü bende ISO olarak iniyor, direkt olarak RAR gibi gözüken şeyi Rufus'a yazdırmayı deneyin.
1612358050062.png

İnen dosyaya hiçbir şey yapmadan Rufus ile seçip yazdırın, doğru şeyi indirdiyseniz ISO olarak inmiştir. Siz büyük ihtimalle kendi PC'nizde ISO dosyalarını WinRAR'a devretmişsiniz, sorun olmaz.

ISO dosyalarını WinRAR ile aç demiş olabilir misiniz? Çünkü bende ISO olarak iniyor, direkt olarak RAR gibi gözüken şeyi Rufus'a yazdırmayı deneyin.
Eki Görüntüle 864225

İnen dosyaya hiçbir şey yapmadan Rufus ile seçip yazdırın, doğru şeyi indirdiyseniz ISO olarak inmiştir. Siz büyük ihtimalle kendi PC'nizde ISO dosyalarını WinRAR'a devretmişsiniz, sorun olmaz.

ISO ayıklama seçili değilmiş ama Rufus'tan WinRAR'ı seçince oldu. Son olarak MBR veya GPT bölümlerinden hangisini kullanmalıyım? Fark etmez diye düşünüyorum ama.

ISO ayıklama seçili değilmiş ama Rufus'tan WinRAR'ı seçince oldu. Son olarak MBR veya GPT bölümlerinden hangisini kullanmalıyım? Fark etmez diye düşünüyorum ama.
GPT daha iyi, UEFI kurulum sağlıyor diye biliyorum. Daha güncel, ben de hem GPT ile yazdırırım ve sıkıntı çıkmadı. Anakartınız UEFI destekliyor mu ondan da emin olun.

Kali Linux'u harici bellek üzerinden kullanıyordumç öğrenmek amaçlı ama SSD üzerinden kullanmaya karar verdim, biraz öğrendikten sonra. Sorum şu SSD'ye kuracağım ISO dosyasını nereden bulabilirim? Araştırdım ama bulamadım maalesef. Tekrardan belirteyim Ubuntu değil "Kali Linux" ISO dosyası istiyorum. İyi günler.
Dosyayı indirdim fakat WinRAR'da böyle geldi karşıma. Tek bir. ISO dosyasının karşıma gelmesi gerekmiyor mu? Rufus'la yazamam böyle USB'ye yanlış mı biliyorum?
Sen arşivi açmışsın. Rufus ile o dosyanı seçeceksin, gerisini kedni kopyalayacaktır.
Bu arada Kali Linux 2020.4 bug olma olasılığı yüksek. Parrot OS daha güzel.

Ben Kali kuracağım dersen, kur, ama sorun çıkarırsa eski sürümleri dene.

http://old.kali.org/kali-images/kali-2017.3/kali-linux-xfce-2017.3-amd64.iso - 2017.3 Xfce.
http://old.kali.org/kali-images/kali-2018.4/kali-linux-xfce-2018.4-amd64.iso - 2018.4 Xfce.
http://old.kali.org/kali-images/kali-2019.4/kali-linux-2019.4-gnome-amd64.iso -2019.4 GNOME.
Windows açılınca anakart logosu geliyorsa GPT olarak yazacaksın.

Olur ama kurulum yapman gerekecek onun yerine VMware için hazır kurulmuş Kali'yi indirip çalıştır.

Nereden bulurum ve VMware 5.0 kullanıyorum bılgısayrım cok dandıkde
Olur ama kurulum yapman gerekecek onun yerine VMware için hazır kurulmuş Kali'yi indirip çalıştır.

Aga cevap verırısın acaba nasıl bulurum hazır kurulmus kalıyı VMware 5.0 da var mı?

Son düzenleme:
Nereden bulurum ve VMware 5.0 kullanıyorum bılgısayrım cok dandıkde

Aga cevap verırısın acaba nasıl bulurum hazır kurulmus kalıyı VMware 5.0 da var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı