Çözüldü Kali Linux ekran kartı sürücüsü kurunca görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Firehorse MK II

Megapat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
GTX 1050 kullanan laptopum var ancak Kali Linux ekran kartını GTX 8800 olarak görüyor. Lütfen yardımcı olun. Nvidia sürücülerini kurarsam, sistem görüntü vermiyor.

Çağ atlamışın işte geleceğin Ekran Kartına sahipsin. :D Doğru sürücüyü kurduğuna emin misin ?
:D Hocam Kali'nin resmi sitesinde anlatıldığı gibi kurdum. Şuan nouveau sürücüleri var ve Firefox'u açınca bilgisayar, Assassin's Creed Origins'i Ultrada oynadığım gibi uçuşa geçiyor.

No devices found/left çıktısı geldi. Bu çıktı saçma geldi çünkü "lpsci" komutunu verdiğim zaman, "01:00.0 3D controller: NVIDIA Corporation GP107M [GeForce GTX 1050 Mobile] (rev a1)" çıktısını veriyor.

No devices found/left çıktısı geldi. Bu çıktı saçma geldi çünkü "lpsci" komutunu verdiğim zaman, "01:00.0 3D controller: NVIDIA Corporation GP107M [GeForce GTX 1050 Mobile] (rev a1)" çıktısını veriyor.
Kod:
OpenCL Platform #1: NVIDIA Corporation
======================================
* Device #1: Geforce GTX 970, 1009/4095 MB allocatable, 13MCU

Hashtype: MD5
Speed.Dev.#1.....: 10443.1 MH/s
Hashtype: SHA1
Speed.Dev.#1.....: 3349.8 MH/s
Hashtype: SHA256
Speed.Dev.#1.....: 1321.8 MH/s
Böyle bir şey bekliyordum ben 970 yerine 1050 yazması gerekirdi sende.
Bu kodu dener misin ? Sonuç ne çıkacak acaba.
Kod:
apt install -y clinfo

Sonrada bunu.

Kod:
dpkg -l |grep -i icd

Biliyorum hocam da yok. Ayrıca sensörler ve fan devirleri de yok. Mesela şimdi "nvidia-smi" paketini yüklüyorum "Çakışan nouveau çekirdek modülü yüklendi" dedi. Bu durumu düzeltmenin en kolay yolu makineyi yeniden başlatmaktır diyor ancak başlatırsam, görüntü vermeme ihtimali var. Evet hocam dediğim gibi Kernel Panic'ten geldim. Sonra Nvidia sürücülerini kaldırdım ve karşınızdayım. :D Lütfen yardım edin hocam.

"dpkg -l |grep -i icd" çıktısı:
ii ocl-icd-libopencl1:amd64 2.2.12-1 amd64 Generic OpenCL ICD Loader
ii pocl-opencl-icd 1.1-5 amd64 pocl ICD

Kod:
OpenCL Platform #1: NVIDIA Corporation
======================================
* Device #1: Geforce GTX 970, 1009/4095 MB allocatable, 13MCU

Hashtype: MD5
Speed.Dev.#1.....: 10443.1 MH/s
Hashtype: SHA1
Speed.Dev.#1.....: 3349.8 MH/s
Hashtype: SHA256
Speed.Dev.#1.....: 1321.8 MH/s
Böyle bir şey bekliyordum ben 970 yerine 1050 yazması gerekirdi sende.
Bu kodu dener misin ? Sonuç ne çıkacak acaba.
Kod:
apt install -y clinfo

Sonrada bunu.

Kod:
dpkg -l |grep -i icd
Yazdıklarımı yaptın mı ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı