Kali Linux herhangi bir kök dosya sistemi tanımlı değil hatası

Darkskynin

Hectopat
Daha fazla  
Kurulumun tam ortasında kaldım. Önceden 700 GB olan HDD'nin 80 GB büyüklüğünde bir bölümünü kestim. Disk bölümleme olarak elle seçtim ve EXT4 olarak ayarladim. Fakat bölümlemeyi bitirdiğimde herhangi bir kök dosya sistemi tanımlı değil hatasinı alıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ext4 olarak biçimlendirdiğin bölüme bağlama noktası olarak bir şey atamak zorundasın. Deneyimli bir kullanıcı değilsen "/" olarak bağlayabilirsin.

Hiç deneyimli bir kullanıcı değilim ve dediğinizi yaptım, hata düzeldi fakat takas yapın uyarısı verdi. O uyarıyı okudum ve mantıklı buldum ve diski takas yaptım. Şimdi gene aynı sorun oluyor fakat bu sefer bağlama noktasını göstermiyor.

Şu an yatmak zorundayım maalesef yarın tekrar yazarım şuana kadarki yardımlarınız içinde teşekkür ederim.
Diski bölümlemek istediğimde şu hatayı alıyorum: Bilinmeyen bir nedenden ötürü bu bölümün yeniden boyutlandırması mümkün değil ayrıntılı bilgi için /var/log/syslog dosyasına veya 4 numaralı konsola bakın diyor bunu nasıl halledebilirim?

Geri
Yukarı