Kali Linux kurulumda "dosya sistemi oluşturulamadı" hatası

hephaistos1021

Femtopat
Daha fazla  
Kali Linux boot live indirip kuruluma başladım. Her adım hatasız geçti ama diskleri bölümle kısmında "bölümlemeyi bitir ve değişiklikleri diske kaydet" i seçip devama bastığımda.

"Aşağıdaki bölümler biçimlenecek:
Scsi3 (0, 0, 0) (sda) aygıtının 1 numaralı bölümü ext4 türünde"
Değişiklikler diske kaydedilsin mi?
Kısmında eveti seçip devama bastığımda hata alıyorum.
Hata:
Dosya sistemi oluşturulamadı.
SCSI3 (0, 0, 0) (sda) aygıtının 1 numaralı bölümünde ext4 dosya sistemi oluşturulamadı.

Bayağı uzun yazmışım kusura bakmayın. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20231001_005932.jpg
    IMG_20231001_005932.jpg
    293,5 KB · Görüntüleme: 31
Kali Linux boot live indirip kuruluma başladım. Her adım hatasız geçti ama diskleri bölümle kısmında "bölümlemeyi bitir ve değişiklikleri diske kaydet" i seçip devama bastığımda.

"Aşağıdaki bölümler biçimlenecek:
Scsi3 (0, 0, 0) (sda) aygıtının 1 numaralı bölümü ext4 türünde"
Değişiklikler diske kaydedilsin mi?
Kısmında eveti seçip devama bastığımda hata alıyorum.
Hata:
Dosya sistemi oluşturulamadı.
Scsı3 (0, 0, 0) (sda) aygıtının 1 numaralı bölümünde ext4 dosya sistemi oluşturulamadı.

Bayağı uzun yazmışım kusura bakmayın. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba,

Disk bölümlendirmesi sırasında bir sorun oluşmuş gibi gözüküyor, lütfen bölümlendirmeyi doğru yapınız.

İyi sosyaller.

Reis bak istersen elle bölümle deyip diskini formatla sonra da bağlantı noktasıydı galiba tam hatırlamıyorum neyse orayada " / " gir efi/boot olmayacak ama ben bu şekilde kullandığım zamanda sorun yoktu.

Kali kurulduktan sonra ( bunu sadece Kali için değil bütün Linux dağıtımları için öneriyorum ) sudo passwd root kodunu terminale yazıp girin Kali'de belki root otomatik oluşuyordur ama diğer dağıtımlarda root oluştur deseniz bile oluşturmuyor özellikle Ubuntu tabanlılarda var bu sorun.

Geri
Yukarı