Kali Linux için monitör mode ve packet injection destekleyen Wi-Fi adaptör önerisi

The Elite

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Arkadaşlar merhaba, bu konuyu merak ettiğim için bir Udemy kursu üzerinden öğrenmeye çalışıyorum. Ancak derslerde (ki bu sanırım neredeyse bütün kurslarda aynı) Kali Linux uyumlu monitör mode ve packet injection destekleyen bir Wi-Fi adaptörü isteniyor. Dersin resources kısmında açıklama mevcut ancak yurt dışı odaklı satın alımlar olduğu için ben faydalanamıyorum. Bu nedenle Türkiye'den muadili bir adaptör almak istiyorum. Öncelikle daha önceden bu amaçla satın alıp kullanmış olanlar varsa hem ucuz hem işimi görecek bir adaptör linki atabilirse çok sevinirim (illa kullanmış olmanız gerekmiyor tabii ki bilgi sahibi olmanız yeterli). Ayrıca bir şey sormak istiyorum. Eğer bir chipset monitör mode destekliyorsa packet injection da destekliyor mu oluyor yoksa her ikisini de aynı anda desteklemek zorunda değil mi? Yani monitör mode destekleyip ama packet injection desteklemiyor olabilir mi? Teşekkür ediyorum şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
TR'de zor bulursun biraz.

Ben aramama rağmen düzgün bulabilmiş değilim. Almadım o yüzden.
Hocam bulabildiklerim hep Ralink 5370 chipsete sahip. Örnek : Link
Yorumlara baktığımda Kali uyumlu olduğu ve ürün açıklamasında monitör modu desteklediği söylenmiş. Ne düşünüyorsunuz bu ürün hakkında? Fiyatı da gayet uygun geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı