Kali Linux uyumlu packed injection ve monitormode yapabilen Wi-Fi adaptör önerisi

XReallyShot37

Hectopat
Selamlar arkadaşlar,
Kali Linux üzerinde ethical hacking dersleri alıyorum ve buna uygun 2020 model Wi-Fi adaptörüne ihtiyacım var. Uzun menzilli packed ınjection ve monitore mode yapabilen mana-toolkit ile kullanabileceğim bir Wi-Fi adaptör önermenizi rica ediyorum. Mümkünse ucuz olsun 200 TL'lik cihazlar çok pahalı geldi bir eğitim için. Ayrıca bir ürün ile karşılaştım ama markası yüzünden ve Chipset'ini bir türlü öğrenemediğimden tereddüt ettim bu ürün nasıl bir ürün kullandınız mı acaba? Bu 3 özelliği destekliyor mu?

Eğer amaç Wi-Fi şifresi çalmak ise boşuna uğraşma, modemlerin wif-fi şifreleme türleri eski olan bazı modemleri kısmen çözebiliyor. Yeniler için hiç şansın yok. Kali'deki en iyi Wi-Fi attack toolları bile iş görmez. Ayrıca adaptörün chipsetleri genelde paylaşılmaz V1 versiyon diye araman gerek ancak sıfır V1 adaptör bulman çok zor çünkü üretimden kaldırıldı. Zaten satıcılar pek anlamadıkları için versiyon paylaşmıyorlar.2. el aramanı tavsiye ederim.

Kullanmadığın bir cihazın Wi-Fi modülünü sökebilirsin. En ucuz yöntem sonuçta :)

Güzel fikir, denemelisin.

Eğer amaç Wi-Fi şifresi çalmak ise boşuna uğraşma, modemlerin wif-fi şifreleme türleri eski olan bazı modemleri kısmen çözebiliyor. Yeniler için hiç şansın yok. Kali'deki en iyi Wi-Fi attack toolları bile iş görmez. Ayrıca adaptörün chipsetleri genelde paylaşılmaz V1 versiyon diye araman gerek ancak sıfır V1 adaptör bulman çok zor çünkü üretimden kaldırıldı. Zaten satıcılar pek anlamadıkları için versiyon paylaşmıyorlar.2. el aramanı tavsiye ederim.

Güzel fikir, denemelisin.

Açıkcası hacklemek şifre çalmak gibi bir amacım yok olsa burada konu açamam yasal bir şey değil. Tek amacım bu hack camiasında hobimi yapmak ilgi alanım. Bir siber güvenlik uzmanı vs olmayı düşünüyorum şimdiden bu konularda kendimi geliştirmeye çalışıyorum bildiğiniz bilgileri bana aktarırsanız sevinirim :)

Kullanmadığın bir cihazın Wi-Fi modülünü sökebilirsin. En ucuz yöntem sonuçta :)

İyi de monitor mode packet injection vs. vs. Desteklemezki :D

Eğitim için kullanacaksan sadece işini görür ben kullandım Kali'de zamanında.

Teşekkür ederim peki bu belirttiğim 3 özelliği kullanabiliyor muyum? AP yapabiliyormuşuz onu fark ettim :) ayrıca yorumlarda birisi Kali Linux ile çalışmadığını iddia etmiş

Eğitim için kullanacaksan sadece işini görür ben kullandım Kali'de zamanında.

Kurulum kolay mı yoksa kaliye tanıtmak için 100 takla atıyor muyuz? Ve Debian mı kullanıyordun.

Geri
Yukarı