Kali Linux ile hack yapmak

Tommy Amca

Femtopat
Daha fazla  
Kali Linux ile etik hack işlemlerine başlayacağım. Kafamda 2 soru var.

1: Linux'u kurduğumda Windows'u silmek zorunda mı kalacağım yoksa Windows'un üstüne mi kurulacak?
2: Nasıl bir donanım gerekiyor?
Bendeki donanım (laptop):
CPU: i5 8250U.
GPU: Radeon R5 M430.
RAM: 4 GB.
Depolama: 240 GB SSD.

Sistem öğrenmeden bu işlere girmeyin. Sorduğunuz sorudan da anlıyorum ki sistem bilmiyor gibisiniz maalesef, önce işletim sistemlerini tanıyın.

Maksadım heves kırmak değil yanlış anlaşılmasın. Etik hacking demişsin zaten, illegal işler yapmayacağını umarak tavsiye veriyorum.

Silmek zorunda kalmayacaksın. Windows'un üzerine sanal makine yazılımları arayıcılıyla kurabilirsin veya Windows'un yanına dual boot olarak kurabilirsin ve Windows'un da silinmemiş olur. Donanım özelliklerin yeterli.

İçindeki hack aşkını yok etmek istemem ama bence çok uğraşma bu işlerle. Sadece tavsiye. :D

1- Silmeye gerek yok, Dual Boot yapabilirsiniz.
2- Donanımınız yeterli, çok da bir şey istemiyor zaten.

Ek olarak 3- Bu tarz şeyleri insanlar üzerinde denemeyin, kendi üzerinizde yapın ne yapıyorsanız. :)

@24099
Hocam, hep işletim sistemi öğrenin diyorsunuz. Nereden, nasıl öğrenebiliriz? Tavsiye ettiğiniz bir kaynak, kitap var mı? Tam olarak nereden başlamalıyız? Bunları yanıtlarsanız çok sevinirim. :)

Son düzenleme:
Sistemin yeterli.

Kali Linux ile etik hack işlemlerine başlayacağım. Kafamda 2 soru var.
"Heyker boy" 😎😎. Sonra forumda "Sitede sql açığı ararken 'IP adresiniz kaydoldu' şeklinde uyarı çıktı, başım derde girer mi?" gibi başlık açma da :p.

Yeni konular

Geri
Yukarı