Kali Linux ile hack yapmak

Arkadaşlar birşey soracağım, bu siber güvenlik kurslarında hep kali kullanıyorlar sizce windows ile bunları takip etmek mantıklı mı?

Arabayı sürmeyi bilmiyorsan, şatafatlı ve otomatik vitesli arabayı bile süremezsin. Olay bilgi sahibi olmak ve yetenekli olmak. Her kali yükleyen kolayca hack öğrenebilse ve yapabilse herkes hacker kesilirdi zaten. Kali sadece bu araçları sana hazır olarak veriyor, onları öğrenmediğin ve mantığını kavramadığın sürece pek bir anlamı yok. Ayrıca gerçekten hek hük işleri yapan insanlar eninde sonunda yakalanıyor. Ciddi uzun süre yakalanmamak için CIA yada mossad'a falan veri satıyor olman lazım onlar da seni korusun:D (!)

Kali Linux ile etik hack işlemlerine başlayacağım. Kafamda 2 soru var.

1: Linux'u kurduğumda Windows'u silmek zorunda mı kalacağım yoksa Windows'un üstüne mi kurulacak?
2: Nasıl bir donanım gerekiyor?
Bendeki donanım (laptop):
CPU: i5 8250U.
GPU: Radeon R5 m430.
RAM: 4 GB.
Depolama: 240 GB SSD.

Hocam bence sanal makineye kurun Linux arayüzü karışık bir işletim sistemi fakat kasma donma yapabilir RAM'iniz az.

Arkadaşlar bir şey soracağım, bu siber güvenlik kurslarında hep Kali kullanıyorlar sizce Windows ile bunları takip etmek mantıklı mı?

Hocam güvenlik kontrol işletim sistemi olduğu için hep Kali kullanılıyor fakat evet bir nevi Windows ile de yapabilirsin.

Hocam bence sanal makineye kurun Linux arayüzü karışık bir işletim sistemi fakat kasma donma yapabilir RAM'iniz az.

Hocam güvenlik kontrol işletim sistemi olduğu için hep Kali kullanılıyor fakat evet bir nevi Windows ile de yapabilirsin.
Kali linux'u kurdum kullandım ve sildim. Eğer iyi amaçlı kullanılacaksa kullanılabilir ama eğer "ben şifre çalacam" "DDoS Atacağmmm" derseniz yüksek ihtimalle başınız derde girebilir. Ama datalarımızın çalındığı sitelere DDoS atıp kapattırırsanız aslında zararlı bir şey yapıyor gibi gözükseniz de en azından bir süre datalarınıza kimse erişemeyecek.

Kali Linux'u kurdum kullandım ve sildim. Eğer iyi amaçlı kullanılacaksa kullanılabilir ama eğer "ben şifre çalacağım" "DDoS atacağmmm" derseniz yüksek ihtimalle başınız derde girebilir. Ama datalarımızın çalındığı sitelere DDoS atıp kapattırırsanız aslında zararlı bir şey yapıyor gibi gözükseniz de en azından bir süre datalarınıza kimse erişemeyecek.

DDoS herkes atamaz hocam zaten öyle kolay kolay erişilebilen bir şey değil içiniz rahat olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı