Kali Linux Internete Bağlanmıyor!

cemcem2818

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. KaliLinux 2.6 kullanıcısıydım dual olarak kullanıyordum ama daha sonra 2.6'da karşıma çıkan buglar nedeni ile 1.1.0'a geri döndüm. Onu da dual olarak kurdum kurarken diğer kurulumlardan farklı olarak internet kartın bulamadık. Aşağıdaki modellerden hangisiyse onu seç diye bir uyarı çıktı ordaki modellerde benim ethernet kartım yoktu zaten başka bir ethernet kartını seçmeyi de denedim hiç bir şekilde işe yaramadı aynı sayfada kaldı. Daha sonra kurulumu bitirdim internet bağlantı göstergesi kısmıda çarpı işareti var bağlanmıyor ethernet connection falan açık ama internet bağlantısı yok ve optionsa geldiğimde (kablolu olarak bağlanmam lazım kali'ye) wired connection on-off yapılabiliyor fakat cable unplugged diyor baya bi denedim ama sonuç yok yardımcı olursanız sevinirim. Iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce airmon isimli tool'u kullandınızmı ? Network'ü bloke ediyor. Çözümü bir komutu terminalde çalışmaktı ama hatırlayamadım şimdi. İnternette kali linux internet services falan yazarsanız çıkar.

Yok hayır.Zaten işletim sistemini yüklediğim andan itibaren kullanamadım internet olmadığı için.Bu seferde 1.1.0 dan vaz geçip (sorunu çözmek için 1 gün uğraşıp cevabını bulamadığım için) 2.6 ya geri döneyim dedim.Bu seferde Detected Disk kısmında diski doğru şekilde ayarlıyorum,diskin üzerine yazmıyor bu sefer de.Bir şekilde tamamladım kurulumu (disk ayarları doğru) daha sonra kurulum bitti reboot istedi.Bende reboot attım.Sonra "hello grup" gibi bir şey yazdı başlatamıyoruz dedi konsolda başlattı.Ama tabi alt+f2 ye bastığımız zaman gelen konsol gibi değil hiç bir linux komutu işe yaramıyor.Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.Alt tarafa fotoğraflarını
koydum
asasasasasasassasas.jpg
asdfadfasdfas.jpg
asasasaa.jpg
asasasasasasasasasasasas.jpg
sdafasdfasdfasdf.jpg

Son düzenleme:
Yok hayır.Zaten işletim sistemini yüklediğim andan itibaren kullanamadım internet olmadığı için.Bu seferde 1.1.0 dan vaz geçip (sorunu çözmek için 1 gün uğraşıp cevabını bulamadığım için) 2.6 ya geri döneyim dedim.Bu seferde Detected Disk kısmında diski doğru şekilde ayarlıyorum,diskin üzerine yazmıyor bu sefer de.Bir şekilde tamamladım kurulumu (disk ayarları doğru) daha sonra kurulum bitti reboot istedi.Bende reboot attım.Sonra "hello grup" gibi bir şey yazdı başlatamıyoruz dedi konsolda başlattı.Ama tabi alt+f2 ye bastığımız zaman gelen konsol gibi değil hiç bir linux komutu işe yaramıyor.Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.Alt tarafa fotoğraflarını
koydumEki Görüntüle 185775Eki Görüntüle 185778Eki Görüntüle 185774Eki Görüntüle 185776Eki Görüntüle 185777
Grub bozulmuş, bende bozmuştum çözümü var internette. Ve birşey söylemem gerekirse bende kali linux kullanırken bozmuştum. Grub'ı düzeltirseniz (o ekrana komutlar giriliyor, araştırırsanız bulursunuz) tty ekranına geçiş yapabilirsiniz. Bunun yanında birşey daha söylemem gerekiyor. Eğer günlük kullanım planlıyorsanız Ubuntu veya Linux Mint kullanabilirsiniz.

Teşekkür ederim.Peki kali linux 1.1.0'ı kullandığım zaman ağ kartını nasıl tanıtacağım? Hiçbir yerde bulamadım nasıl yapıldığını.Ben 1.1.0 kullanmak istiyorum ama ağ kartı sorunu var.Ağ kartını tanımıyor.

Teşekkür ederim.Peki kali linux 1.1.0'ı kullandığım zaman ağ kartını nasıl tanıtacağım? Hiçbir yerde bulamadım nasıl yapıldığını.Ben 1.1.0 kullanmak istiyorum ama ağ kartı sorunu var.Ağ kartını tanımıyor.
Driver'ın otomatik olarak yüklenmemiştir, dediğim gibi kali linux günlük kullanım için uygun değil. Ubuntu öneririm. Bunun yanında, internet kablosuyla yükleyebilirsiniz diye düşünüyorum

Ayrıca eğer kali linux'u hack işlemleri için kullanmayı planlıyorsanız ubuntu'ya katoolin diye adlandırılan ufak toolla tüm kali linux toollarını kurabilirsiniz.

Merhaba. KaliLinux 2.6 kullanıcısıydım dual olarak kullanıyordum ama daha sonra 2.6'da karşıma çıkan buglar nedeni ile 1.1.0'a geri döndüm. Onu da dual olarak kurdum kurarken diğer kurulumlardan farklı olarak internet kartın bulamadık. Aşağıdaki modellerden hangisiyse onu seç diye bir uyarı çıktı ordaki modellerde benim ethernet kartım yoktu zaten başka bir ethernet kartını seçmeyi de denedim hiç bir şekilde işe yaramadı aynı sayfada kaldı. Daha sonra kurulumu bitirdim internet bağlantı göstergesi kısmıda çarpı işareti var bağlanmıyor ethernet connection falan açık ama internet bağlantısı yok ve optionsa geldiğimde (kablolu olarak bağlanmam lazım kali'ye) wired connection on-off yapılabiliyor fakat cable unplugged diyor baya bi denedim ama sonuç yok yardımcı olursanız sevinirim. Iyi forumlar.[/QUOT
Compat wireless indir

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı