Kali Linux internete bağlanmıyor

KalyWare

Picopat
Kali Linux hiçbir internet aygıtını algılamıyor (VMware Pro kullanıyorum) ne yaparsam yapayım aşağıda ekleyeceğim fotoğraftaki halde kalıyor asla bağlanmıyor, normalde Ethernet ile kullanıyorum Wi-Fi kartı bağlayıp onunla deneyeyim dedim fakat VMware removable devices kısmında onu da göstermiyor bağlayamıyorum. Normalde Bridged'da kullanıyorum NAT yaptım host-only yaptım hiçbir türlü işe yaramıyor yine bağlanmıyor. NetworkManager restartlamayı denedim o da nafile, anlamadığım şey hiçbir şeyle oynamamış, karıştırmamış olmama rağmen durduk yere dün olmayan hatayla bugün Kali'yi açtığımda karşılaşmam. Yani sonuç olarak ne yaparsam yapayım aşağıda bırakacağım fotoğraftaki gibi kalıyor asla bağlanmıyor.

loading.PNG

Kali Linux hiçbir internet aygıtını algılamıyor (VMware Pro kullanıyorum) ne yaparsam yapayım aşağıda ekleyeceğim fotoğraftaki halde kalıyor asla bağlanmıyor, normalde Ethernet ile kullanıyorum Wi-Fi kartı bağlayıp onunla deneyeyim dedim fakat VMware removable devices kısmında onu da göstermiyor bağlayamıyorum. Normalde Bridged'da kullanıyorum NAT yaptım host-only yaptım hiçbir türlü işe yaramıyor yine bağlanmıyor. NetworkManager restartlamayı denedim o da nafile, anlamadığım şey hiçbir şeyle oynamamış, karıştırmamış olmama rağmen durduk yere dün olmayan hatayla bugün Kali'yi açtığımda karşılaşmam. Yani sonuç olarak ne yaparsam yapayım aşağıda bırakacağım fotoğraftaki gibi kalıyor asla bağlanmıyor.

Eki Görüntüle 1642790
Terminalde ifconfig yazıp çıktıyı atar mısınız?

Terminalde ifconfig yazıp çıktıyı atar mısınız?
eth0: flags=4163<UP,BROADCAST,RUNNING,MULTICAST> mtu 1500
ether 00:0c:29:62:6d:64 txqueuelen 1000 (Ethernet)
RX packets 9 bytes 774 (774.0 B)
RX errors 0 dropped 0 overruns 0 frame 0
TX packets 56 bytes 9256 (9.0 KiB)
TX errors 0 dropped 0 overruns 0 carrier 0 collisions 0

lo: flags=73<UP,LOOPBACK,RUNNING> mtu 65536
inet 127.0.0.1 netmask 255.0.0.0
inet6 ::1 prefixlen 128 scopeid 0x10<host>
loop txqueuelen 1000 (Local Loopback)
RX packets 4 bytes 240 (240.0 B)
TX packets 4 bytes 240 (240.0 B)

eth0: flags=4163<UP,BROADCAST,RUNNING,MULTICAST> mtu 1500
ether 00:0c:29:62:6d:64 txqueuelen 1000 (Ethernet)
RX packets 9 bytes 774 (774.0 B)
TX packets 56 bytes 9256 (9.0 KiB)

lo: flags=73<UP,LOOPBACK,RUNNING> mtu 65536
inet 127.0.0.1 netmask 255.0.0.0
inet6 ::1 prefixlen 128 scopeid 0x10<host>
loop txqueuelen 1000 (Local Loopback)
RX packets 4 bytes 240 (240.0 B)
TX packets 4 bytes 240 (240.0 B)
sudo su İfconfig eth0 down
Sonra eğer ağ modu NAT'sa Bridge ağ modu BRİDGE'yse NAT yapın.Yaptiktan sonra sudo su diyerek tekrar root kullanıcısına girin.ifconfig eth0 up yazın.

İşe yaramadı hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 1642790

Aygıt yöneticisinde ağ bağdaştırıcılarından fotoğraf alabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı