Kali Linux kurarken "An operating system wasn't found. ..." hatası

cilgintebesir

Kilopat
HP G62-b13ST model laptopumda Windows 10 Home ve Kali Linux 2016.2 yüklüydü Windows 10'u formatlayınca GRUB silindi ve geri getirmedim yani Linux'u kullanmayı bir süre bıraktım ve Windows'u kullandım buraya kadar bir sorun yok. Linux'u kullanmak için GRUB'u Kali Live yolu ile geri getirmek için iso dosyasını USB belleğime yazdırdım ve boot menüden belleği seçtiğimde şu hatayı aldım:

FullSizeRender.jpg

ISO dosyası ile mi alâkalı diye denemek için Windows 10 iso dosyasını USB belleğime yazıp denedim ve aynı hatayı verdi. Ubuntu ile de aynı hatayı aldım fakat Windows 7'yi yazdırdığımda bu hatayı vermedi. Tüm diskleri silip(Kali'nin dahil geri getirmenin yolu varsa söylerseniz sevinirim) Windows 7'yi kurdum ve üstüne Windows 10'u sorunsuzca kurdum. Şuan Windows 10'u boot'da sorunsuzca görüyor fakat Kali Linux ve Ubuntu'da yukarıdaki hatayı alıyorum(başka bilgisayarda ubuntu çalışıyor kali aynı hatayı verdi fakat isolar yeni). Yardımlarınızı bekliyorum :)

Eskiden düzgün çalışmasına rağmen çözümü yazma programını değiştirmede buldum fakat dediğim gibi hazırda olan Kali Linux'umu sildim ve geri getiremezsem her şeyi en baştan yapmak zorunda kalıcam yukarıda yazdığım gibi öncesinde 250GB Windows 50GB Linux olarak 2 disk vardı şu saçmalık yüzünden bunları biçimlendirmeden silip üstüne Windows 7 kurup onun da üstüne Windows 10 kurmuştum ve şu an hâla sadece Windows 10 var o 50GB'lık diski geri getirmemin bir yolu var mı?

Son düzenleme:
Merhabalar,
Anladığım kadarıyla Windows bulunan kısmı formatlamış bunu yaparken GRUB'u bozmuşsunuz ama Linux bulunan bölüm duruyor. Eğer sadece dosyalarınızı kurtarmak istiyorsanız herhangi bir dağıtımın live USB'sini kullanarak linux bulunan kısma erişip dosyalarınızı alabilirsiniz. Bu iş için Knopix'i önerebilirim live USB'de çalışmak için hazırlanmış minimal bir dağıtımdır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı